Ansys SPEOS

Ansys SPEOS je díky simulacím v reálném čase komplexním řešením v oblasti optiky a senzorů.

ANSYS-SPEOS.png

Ansys Speos

Ansys Speos vám pomůže vidět optické simulace v novém světle!

Ansys Speos přináší intuitivní a komplexní uživatelské rozhraní, zvýšenou produktivitu s využitím GPU pro urychlení simulací a náhledy v reálném čase a snadný přístup k multifyzikálnímu ekosystému Ansys.

2021-01-ansys-speos-human-vision.jpeg

Návrh, optimalizace a ověření optického systému

Rozsviťte váš virtuální model a intuitivně prozkoumejte šíření světla ve 3D. Funkce Speos Live preview nabízí možnosti simulace a vykreslování, takže můžete navrhovat výrobky interaktivně. Zkraťte dobu iterací a urychlete rozhodovací proces tím, že simulace provedete správně hned napoprvé a automaticky navrhnete optické povrchy, světlovody a optické čočky. Aby Speos odpovídal vašim výkonnostním specifikacím, kombinuje výkonné funkce analýzy světla s vyhodnocením osvětlení v celém elektromagnetickém spektru, což umožňuje vysoce věrnou vizualizaci založenou na funkci Human Vision

Software pro optický návrh Ansys Speos jedinečným způsobem simuluje optický výkon systému a vyhodnocuje výsledný efekt osvětlení na základě vnímání lidským okem.

Možnosti

Vytváření komplexních optických systémů

Vytvořte vlastní system a optimalizujte váš návrh s intuitivními nástroji pro expertní analýzu. 

Získejte hluboké znalosti o fungování světla ve vašich systémech pomocí modelování, simulace a optimalizace světelného toku v jakémkoli budoucím systému nebo výrobku. Nyní můžete přesně předpovídat rozptýlené světlo, přepaly a homogenitu, abyste zajistili výkonnost svého systému, vyhodnotit osvětlenost a svítivost v rozsahu viditelného světla.

Vytváření komplexních optických systémů.jpg

Analýza optických systémů

Analyzujte váš optický system, účinnost zvolených materiálů a rozložení spektra. Rozšiřte možnosti analýzy take do UV a IR.

Jednoduše proveďte fyzikálně správná kolorimetrická a fotometrická měření a studie, abyste ověřili výběr materiálů a světelných zdrojů a zajistili, že váš systém odpovídá požadavkům návrhu. Jedním kliknutím můžete také zkontrolovat shodu svých systémů s průmyslovými nebo zákonnými normami.

Analýza optických systémů.jpg


Human Vision

Zohledněte vizuální stránku, odrazy, viditelnost a čitelnost informací v závislosti na vnímání lidského oka. 

Simulujte vizuální předpovědi na základě fyziologického modelování lidského zraku, zlepšujte kvalitu vizuálního vnímání optimalizací barev, kontrastů, harmonie, rovnoměrnosti a intenzity světla a zohledňujte podmínky okolního osvětlení, včetně denního a nočního vidění. Speos poskytuje 3D modely virtuální reality pro plně pohlcující zážitek.

Human Vision.jpg

 

Speos Live Preview

Ansys Speos Live preview nabízí díky výpočetní síle grafických karet NVIDIA RTX simulace optického designu v reálném čase.

Díky možnostem simulace a renderování Speos Live preview mohou konstruktéři navrhovat produkty velmi efektvně a interaktivně, což dále urychluje vývoj.

Speos Live Preview.jpg

 

Optimalizace optických návrhů

Optimalizujte světelný výkon optického systému a určete optimální mechanické a optické konstrukční parametry.

Optimalizátor optického návrhu vám pomůže snadno překlenout propast mezi optikou a CAD, takže můžete vytvořit jakýkoli typ optické součásti, včetně světelných zdrojů, spínačů, displejů a svítidel, a poté je použít přímo v softwaru CAD. Posuďte optický výkon svého systému a využijte integrované nástroje pro optimalizaci optomechanického systému.

Optimalizace optických návrhů.jpg


Optical Part Design (Návrh optických elementů)

Vytvářejte specializované optické geometrie pro návrh osvětlovacích systémů pomocí nástroje pro automatické generování optických prismatických prvků.

Využijte nástroje Optical Part Designu pro vytváření světlovodičů nebo polštářkových optic pro reflexní i refkrační části optických systémů. Navrhněte nejlepší tvar ostré hranice reflektoru potkávacího světla modelujte také výrobní limitace jako radiusy a úkosy. Návrh optických dílů přináší jedinečné možnosti geometrického modelování, takže můžete jedním kliknutím automaticky vytvářet geometrie s několika desítkami konstrukčních prvků. Software také umožňuje sestavit povrch pro kolimaci světelných paprsků, který nelze vytvořit bez aproximací. Konstrukce optických dílů zvýší vaši produktivitu a zkrátí dobu inženýrského vývoje.

Optical Part Design.jpg


Optical Sensor Test

Optical Sensor Test poskytuje vestavěné prostředí pro rychlé vyhodnocení vlivu různých konstrukčních verzí na schopnost detekce senzoru, a to již v rané fázi návrhu. Vycházejte z digitálního modelu - včetně okolní geometrie, uspořádání snímače - a fyzicky modelujte lidar, ultrazvuk a kamerové systémy.  Data získaná senzorovým systémem jsou integrována do platformy CAD a zohledňují vlastnosti a omezení.  Provádějte kompletní analýzy pro různé konfigurace senzorů v různých scénářích přibližně za 15 minut, aniž byste museli provádět manuální operace. Použijte své výsledky k určení očekávaného výkonu konkrétního dodavatele senzoru. 

Speos Lens importer  umožňuje importovat do systému Speos jakýkoli nativní optický systém Zemax OpticStudio® nebo jakýkoli optický systém vytvořený v systému Speos ve formě black boxu. Obsahuje optická data potřebná k provádění analýz a zároveň chrání duševní vlastnictví (IP) importovaného systému. Speos Lens Importer zaručuje jedinečnou kontinuitu v průběhu vývoje zobrazovacích systémů a data optických systémů lze importovat do kamerových senzorů v systému Ansys VRXPERIENCE pro interaktivní testování a validaci.

Optical Sensor Test.jpg

 

Sdílení Black-box

LightField, formát souborů Ansys, umožňuje sdílení "black-box" mezi dodavateli a jejich zákazníky.

Ansys LightField pomáhá usnadnit ukládání a sdílení předem vypočtených průběžných výsledků simulace dílčích struktur v rámci optického systému. Zkracuje dobu simulace a umožňuje sdílení "black-box" mezi dodavateli a jejich zákazníky pro zlepšení výkonu a ochrany duševního vlastnictví.

Sdílení Black-box.jpg

 

Návrh a analýza HUD

Rychle a snadno navrhněte zobrazovací systémy HUD pro automobily. Návrh a analýza HUD vám umožní prozkoumat technickou proveditelnost vašeho HED podle tvaru čelního skla a prostorových omezení.

Automatické nástroje pomáhají navrhnout optický systém a zlepšit vnímanou kvalitu obrazu optimalizací rozložení a tvarů, generováním osy otáčení, výpočtem úhlů pro více velikostí ovladačů a automatickým zobrazením požadovaného optického svazku. Objektivně kvalifikujte kvalitu obrazu a porovnejte několik technických možností, vyhodnoťte optický a vizuální výkon. Můžete zkontrolovat shodu s vlastními kritérii akceptovatelnosti a vytvořit kompletní simulaci vnímání řidiče.

Návrh a analýza HUD.jpg

 

Far Infrared Extension

Rozšiřte rozsah vlnových délek optických simulací až do vzdálené infračervené oblasti. Modelujte tepelné záření přímo z teplotního pole tělesa.

Far Infrared Extension poskytuje jedinečné možnosti pro navrhování a analýzu vidění a detekčních systémů používaných v obranném průmyslu. Jednoduše simulujte a optimalizujte viditelné, blízké a vzdálené infračervené systémy pro vlnové délky přesahující 2000 nm pro aktivní i pasivní detekci. Automaticky vypočítejte a pochopte účinnost svého optického systému pomocí specializovaných nástrojů pro měření osvětlenosti, jasu a intenzity. Vizualizujte své zorné pole pomocí pixelových mřížek promítaných na 3D prostředí pro určení detekčních schopností a pro zpracování simulovaného snímání kamery pomocí zpracování obrazu, což umožňuje optickým konstruktérům a vývojářům vestavěného softwaru spolupracovat na digitálních maketách.

Far Infrared Extension.jpg

Ansys Cloud

Optické simulace byly dlouho omezeny pevnými výpočetními zdroji dostupnými na stolním počítači nebo místním clusteru.

Propojení mezi Ansys Speos a Ansys Cloud zrychluje dobu optické simulace a umožňuje získat výsledky až 60× rychleji. Ansys Cloud vám pomůže kombinovat optické simulace s dalšími simulačními řešeními Ansys, včetně Ansys Mechanical, Ansys Fluent a Ansys optiSLang, a poskytovat tak zefektivněné a komplexní výsledky.

Ansys Cloud.jpg

 

Ansys Speos HPC

Speos HPC urychluje vysoce kvalitní výsledky simulací na vyžádání a poskytuje přístup k vysoce výkonným výpočetním a vizualizačním zdrojům pro nejrychlejší dostupnou službu virtuálního prototypování.

Rychlejší výsledky znamenají ice času na prozkoumání návrhu, takže můžete najít optimální řešení, aniž byste ohrozili termíny, inovace nebo kvalitu. Prohlédněte si simulace osvětlení a ergonomie, zkraťte dobu uvedení na trh a zároveň ušetřete energii a prostor.

Ansys Speos HPC.jpg

 

Silniční knihovna pro simulaci senzorů

Tato knihovna zlepšuje realističnost a přesnost fyzikálního simulačního modelování pro autonomní řízení.

Obsahuje retroreflexní silniční materiály seřazené podle dosahu - viditelného a infračerveného - vnímaného jakýmkoli typem senzoru, ať už kamerou, lidarem nebo lidským okem. Mezi materiály v knihovně patří asfalt, dopravní značení a značky, registrační značky, bezpečnostní vesty, nátěry automobilů, vegetace a kovy.

Silniční knihovna pro simulaci senzorů.jpg

Rozsáhlá optická knihovna

V naší on-line knihovně můžete vybrat zdroje, materiály, senzory a standardní modely a získat fyzicky správnou simulaci digitálního produktu.

V knihovním showroomu najdete tisíce materiálů a nástrojů a tvůrčí profesionálové v něm najdou inspiraci. Využijte nejnovější inovace v oblasti světel, materiálů a souvisejících prvků s více než 4 200 špičkovými vzorky a prvky s komplexními soubory informací.

Rozsáhlá optická knihovna.jpg

Výpočet na GPU

Zvyšte dramaticky rychlost výpočtu simulací výpočtem na GPU!

S GPU Compute přináší Speos zásadní zlepšení simulačního výkonu (v průměru 140 až 260x rychlejší benchmarky) bez ztráty přesnosti a s bezprecedentním poměrem výkonu a nákladů.

Výpočet na GPU.jpg

 

Kontaktujte našeho poradce

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Elektromobilita

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.