FloMASTER

FloMASTER je nástroj pro rychlé, jednoduché a přesné řešení 1D simulací proudění tekutin s přestupem tepla v potrubních systémech.

FloMASTER.png

FloMASTER je program určený pro 1D simulace proudění tekutin v systémech s přenosem tepla, umožňující analytikům a inženýrům provádět simulace systémů vedoucí k navržení, validaci a optimalizaci komplexních systémů. Je schopen řešit stacionární i nestacionární úlohy (vodní rázy, atd.), tlak, teplotu, průtok stlačitelného i nestlačitelného proudění v libovolném místě systému. Program lze uplatnit v širokém spektru průmyslových aplikací: energetika, chladicí okruhy, doprava páry, teplé vody, plynárenství, vodárenství, chemický průmysl, automobilový a letecký průmysl, doprava paliva, mazání, tepelné systémy, plynové turbíny.

Kromě základního balíčku jsou v současné době k dispozici další moduly pro specializovaná pracoviště:

  • Power Generation
  • Oil & Gas
  • Water Distribution
  • Aerospace
  • Plant & Process
  • Automotive
  • Marine

FloMASTER obsahuje rozsáhlou databázi komponent (čerpadla, kompresory, komponenty nahrazující ztráty (koleno, rozšíření trubky,…), výměník tepla, zdroje průtoku nebo tlaku, atd.), jejichž výkonnostní a průtokové vlastnosti jsou popsány charakteristikami ve formě grafů nebo tabulek. Databáze obsahuje též celou řadu proudících médií (kapaliny, plyny, paliva,…) a jejich vlastnosti jako je hustota, viskozita atd. Informace jsou převážně převzaty z publikace prof. D. S. Millera, ředitele výzkumného střediska BHR G. L. Anglie "Internal Flow Systems". Kniha obsahuje výsledky z více než 10.000 výzkumných zpráv, vytvořených za řadu let testy na stovkách komponent. Program uživateli umožňuje tvorbu nových komponent a jejich charakteristik. Program je schopen řešit vícefázové proudění vody a vodní páry pomocí databáze NIST REFPROP 9.0.

FloMASTER umožňuje propojení s dalšími programy jako je například Matlab, ANSYS Fluent, Excel, atd.. Podporuje import dat z CAD programů (ve formátu PCF nebo IDF). FloMASTER pracuje na platformě WINDOWS, má zabezpečenou certifikaci (podle ISO), technickou podporu (hot-line) a školení.

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Richard Paulas
Ing. Richard Paulas
Vedoucí CFD
+420 702 190 642 paulas@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.