Ansys TurboGrid

Ansys TurboGrid poskytuje uživatelům velmi rychlou metodu tvorby vysoce kvalitní sítě pro lopatkové kanály v točivých strojích.

ANSYS-Turbogrid.png

TurboGrid nabízí automatizované síťování lopatkových kanálů turbosoustrojí

Ansys TurboGrid je vysoce kvalitní software pro síťování lopatkových kanálů točivých strojů. Nabízí nové možnosti automatizovaného generování sítí v jednoduše použitelném a přehledném pracovním prostředí. Nabízené nástroje lze použít pro širokou škálu lopatkových strojů a pomáhají tak dosáhnout lepších výsledků simulace.

  • Plně automatizovaná topologie a síťování
  • Přizpůsobeno pro turbostroje
  • Automatizované vytváření sítí pro lopatky s vůlí na špičce
  • Rychlá zpětná vazba o kvalitě sítě

2020-12-turbo-grid-product-summary.jpeg

Ansys TurboGrid zjednodušuje přípravu sítě a zajišťuje její vysokou kvalitu

Ansys TurboGrid je špičkový nástroj pro automatizované generování sítí. Přestože příprava sítě probíhá plně automaticky, můžete definovat podrobné nastavení sítě, například požadované velikosti sítě nebo rozlišení mezní vrstvy lopatek. Kromě toho obsahuje rychlou zpětnou vazbu o kvalitě sítě a pomůže vám opravit oblasti, které nesplňují cílovou kvalitu. Ansys TurboGrid obsahuje mnoho nástrojů, které umožňují podobné zobrazení, co nabízí jiné softwary pro návrh lopatek, například 2-D řezy lopatkových kanálů či pohled na meridiánové roviny. Jedná se o velmi intuitivní pracovní prostředí, které umožňuje jednoduché, ale výkonné generování sítí pro točivé stroje.

2020-12-turbo-grid-capabilities.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys TurboGrid je software pro generování sítí, který zajišťuje vysokou kvalitu sítě i pro lopatky s komplexními geometrií. Příprava kvalitní sítě modelu se složitou geometrií jako je lopatkový kanál může být časově náročná a někdy dokonce velmi frustrující. Tento výkonný software Vám umožňuje vytvořit optimální sítě lopatek a věnovat tím více času samotné simulaci.

  

Plně automatická topologie a síťování

Ansys TurboGrid obsahuje novou technologii, která umožňuje úplně automatizované generování sítě v kombinaci s její bezprecedentní kvalitou i pro lopatky s komplexními tvary. Definuje se požadovaná konečná velikost sítě (a volitelně i rozlišení mezní vrstvy lopatek) a všechny další kroky potřebné pro tvorbu sítě mimořádně vysoké kvality probíhají automaticky. Úhly tvořených výpočtových buněk jsou dobré, velikosti buněk se mění plynule a v oblastech v blízkosti stěn se tvoří takové buňky, které tyto oblasti efektivně rozlišují a přesně zachycují proudění v mezních vrstvách.

2020-12-turbo-grid-capability-1.jpeg 

Šitý na míru pro Turbostroje

Ansys TurboGrid nabízí uživatelsky přívětivé prostředí typu "zamiř a klikni" se zobrazovacími funkcemi, které jsou známé konstruktérům lopatek, včetně 2-D řezu lopatkového kanálu a meridiánových rovin pro zobrazení proudu a polohy lopatek. Při každé změně parametrů lopatek se zobrazení automaticky aktualizuje, aby reflektovalo jejich nejnovější změny.

 2020-12-turbo-grid-capability-2.jpeg

Automatizované síťování vůle špičky lopatek

I pro lopatky s vůlemi u špičky či paty nabízí Ansys TurboGrid řešení. Uživatelé mohou zadat velikost vůle mnoha způsoby: například jako procento délky lopatky nebo v specifické vzdálenosti od špičky či paty. Vytvořená síť v oblasti vůle lopatek může být konformní či nekonformní, což zajišťuje optimální kvalitu sítě a přesnou predikci proudění v oblasti vůle lopatky.

 2020-12-turbo-grid-capability-3.jpeg

Rychlá zpětná vazba o kvalitě sítě

Ansys TurboGrid poskytuje okamžitou zpětnou vazbu o kvalitě sítě na základě kritérií, jako jsou úhly zkosení buněk, míra jejich roztažnosti a poměry jejich stran. Všechny buňky sítě, které nesplňují cílová kritéria kvality, jsou zvýrazněny a tím navádějí uživatele k odpovídající úpravě vstupních údajů a uživatelských nastavení.

2020-12-turbo-grid-capability-4.jpeg 

Síťování vedlejších tras proudění

Ansys TurboGrid umožňuje uživatelům importovat modely CAD a síťovat vedlejší trasy proudění, jako jsou výfuky, dutiny, labyrintová těsnění, dutiny zadních disků a otvory u špičky lopatek.

2020-12-turbo-grid-capability-5.jpeg

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
+420 734 374 116 jun@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Chemie a petrochemie
Dopravní a manipulační technika
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika
Lopatkové stroje
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.