Ansys Totem

Ansys Totem je průmyslem prověřený a používaný nástroj analýzy napájecího šumu pro analogové a smíšené signály založený na cloudové architektuře výpočtů.

ANSYS-TOTEM.png

Komplexní řešení pro analýzu výkonového šumu a spolehlivosti pro analogové a smíšené signály

Ansys Totem je zlatým standardem v oboru pro úbytků napětí a elektromigrace pro návrhy na úrovni tranzistorů a smíšených signálů. Je certifikováno všemi hlavními výrobci pro uzly finFET až do 3 nm a má za sebou tisíce tapeoutů. Totem-SC je cloudová verze Totemu založená na SeaScape, která mu poskytuje ultra vysokou rychlost a kapacitu pro zpracování i těch největších analýz celých čipů.

  • Elektrostatické výboje (ESD) pomocí Ansys PathFinder-SC
  • Analogové a digitální systémy v jedné simulaci
  • IP výkonové modely pro Ansys RedHawk-SC
  • Totem-SC je verze Totemu na cloudu pro výpočty velkých dat

2021-01-totem-digital-analog.jpeg

Průmyslově prověřené a certifikované řešení pro smíšené signály EM/IR

Ansys Totem je platforma pro analýzu šumu a spolehlivosti na úrovni tranzistorů pro komplexní analýzu integrity napájení u analogových smíšených signálových IC a kompletních vlastních návrhů. Totem může vytvářet modely IC pro SoC (Systém on Chip) pomocí RedHawk-SC. Analýzy Totemu zahrnují návrh od počátečního prototypu pro různé návrhy, jako jsou SerDes, datové převodníky, IC pro správu napájení, vestavěné paměti, DRAM, Flash, FPGA a obrazové senzory. Analyzuje šum substrátu, RDSON, vlastní zahřívání a ESD (pomocí Ansys PathFinder™). Cloudově nativní elastická výpočetní architektura Totem-SC má kapacitu pro zpracování velmi rozsáhlých návrhů s mírnou paměťovou režií.

2021-01-totem-emir-solution.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys Totem a Totem-SC nastavují standard pro analogové a smíšené signály.

Brzká analýza ve fázi návrhu

Ansys Totem/Totem-SC nabízejí funkce, jako je analýza slabých míst napájecí sítě, chybějící prokovy, kontroly P2P a různé statické a dynamické IR a EM analýzy v raných fázích návrhu, které mohou upozornit na slabá místa návrhu. Ty umožňují konstruktérům rozhodnout o plánování napájecí sítě, umístění pájky, optimalizaci oddělovacích kondenzátorů, EM na kritických sítích atd.

2020-11-ansys-stock-20200311_0048.jpeg

Pokročilá analýza životnosti

Komplexní pohled do EM návrhu, který zahrnuje analýzu signálů a výkonů, modelování Jouleova tepla, spojených vodičů a vlastní ohřev FinFETů a jejich dopad na propojení.

2020-11-ansys-stock-20200208_0046.jpeg

IP integrace v SoC

Integrace IP je jednou z největších výzev, kterým čelí návrháři SoC. Stejná IP pracující ve dvou různých režimech může zaznamenat velmi rozdílný pokles napětí. Systémy Totem a Totem-SC přesně modelují a charakterizují IP pro různé provozní režimy v analýze poklesu napětí na nejvyšší úrovni. Model IP zahrnuje elektrické a fyzikální vlastnosti spolu se všemi vloženými omezeními pro signalizaci integrity napájení na úrovni SoC pomocí RedHawk-SC.

2020-11-ansys-stock-20200208_0045.jpeg

Robustní ladění

Grafické uživatelské rozhraní Ansys Totem/Totem-SC nabízí pokročilé možnosti ladění, včetně přizpůsobitelných map a ladicích zobrazení, které pomáhají identifikovat a opravit slabiny návrhu. Umožňují také analýzu typu "What-If" pro rychlé opravy návrhu před dokončením. To výrazně urychluje obrat ve srovnání s tradičními postupy, kdy opravy musí nejprve projít nákladným LVS a extrakcí RC před provedením analýzy EM/IR.

2020-11-ansys-stock-20200208_0045.jpeg

Pokročilé analýzy a modelování:

  • Teplotně závislá validace standartních článků
  • Teplotní zatížení SoC
  • RDSON a EM pro velké, komplexní RF a PMIC
  • Šumu substrátu pro návrhy AMS/RF a PMIC
  • ESD pro HBM a CDM (s Ansys PathFinder™)
  • Výkonová a tepelná analýza čipů/obalů s více součástkami (s doplňkem RedHawk-SC Electrothermal)

2020-11-ansys-stock-20191101_0042.jpeg

Cloudová architektura elastických výpočtů

Ansys Totem-SC je postaven na platformě pro analýzu velkých dat SeaScape, která je navržena pro cloudové provádění na 1000 procesorových jader s téměř lineární škálovatelností a extrémně vysokou kapacitou při nízkém množství paměti na jádro.

2021-01-totem-chart.jpeg

 

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Elektronika a mikrovlnná technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.