Ansys STK

Ansys STK umožňuje vytvářet multidoménové scénáře, které rozšiřují simulaci nad rámec systémů na interaktivní model operačního prostředí. Definujte a pochopte složité vztahy mezi objekty a analyzujte jejich fungování v čase.

ANSYS-STK.png

Software pro digitální inženýrství misí a analýzu systémů

Ansys Systems Tool Kit (STK) poskytuje:

 • fyzikální modelovací prostředí pro analýzu platforem a užitečného zatížení v reálném kontextu mise,
 • modelování a simulace složitých systémů v jejich operačním prostředí.

Satellite_Wire_Solid.jpeg

Pomocí sady Systems Tool Kit (STK) můžete modelovat složité systémy v realistické a časově dynamické trojrozměrné simulaci, která zahrnuje terén s vysokým rozlišením, snímky, rádiové prostředí a další. Vyberte, sestavte nebo importujte přesné modely pozemních, námořních, vzdušných a vesmírných prostředků a kombinujte je tak, aby představovaly již stávající nebo nově navrhované systémy. Simulujte celý soubor systémů v akci, na libovolném místě a v libovolném čase, abyste získali jasnou představu o jeho chování a plnění mise.

 • Multidoménové, časově dynamické modelovací prostředí
 • Specializované funkce pro oblast letectví a vesmíru
 • Přizpůsobitelné reporty a přesvědčivé vizualizace
 • Robustní a otevřené rozhraní API

Ansys STK 1.PNG

Stručná specifikace

Ansys STK umožňuje vytvářet multidoménové scénáře, které rozšiřují simulaci nad rámec systémů na interaktivní model operačního prostředí. Definujte a pochopte složité vztahy mezi objekty a analyzujte jejich fungování v čase.

 • Návrh systémů pro vesmírné mise
 • Vesmírný provoz
 • Návrh systémů pro letecké mise
 • Návrh pokročilých rádiových systémů
 • Multidoménová koncepce operací
 • Telekomunikační síť
 • Hypersonické modelování
 • Elektrooptické a infračervené senzorové systémy
 • Vyhodnocování obranných systémů

Ansys STK 2.PNG

Ansys STK vám dává skutečnou digitální transformaci na dosah ruky

Ansys STK rozšiřuje digitální inženýring na mise – operační prostředí, ve kterém vaše systémy a systémy systémů musí uspět. 

Toto je digitální inženýrství misí. A i když to vypadá jako něco, co přichází na konci životního cyklu vašeho projektu – jakmile je váš systém navržen – je to víc než to. Digitální inženýrství misí by mělo být aplikováno brzy, od návrhu přes vývoj, testování, provoz a údržbu. Odhalte problémy dříve a budete mít design, který vynikne oproti vašim konkurentům, připravený k nasazení mnohem rychleji.

Satellite2.jpg

Klíčové vlastnosti

Ansys STK se může pochlubit bezkonkurenční sbírkou multidoménových analytických schopností založených na fyzice pro letectví, obranu, telekomunikace a další průmyslová odvětví.

stk-pro-b.jpg

 

Modelové inženýrství

STK poskytuje prostředí pro reprezentaci architektur systémů pomocí digitálních modelů systémů k přesné předpovědi výsledků mise a posouzení výkonu a schopností systému. Díky schopnosti začlenit modely s různou přesností během celého životního cyklu inženýrství podporují simulace a analýzy misí STK různé fáze návrhu, testování a provozu.

Modelování komunikace

S pomocí STK můžete modelovat všechny fyzické komponenty systému, včetně RF prostředí. Posuďte dopady široké škály podmínek a rušení. Proveďte komplexní analýzy komunikačního rozpočtu.

Modelování radarů

Schopnost modelování radaru STK simuluje výkon systému v režimech radaru se syntetickou aperturou (SAR) nebo vyhledávání/sledování. V rámci své mise můžete modelovat monostatické, bistatické a multifunkční radary. Posuďte dopady různých podmínek a rušení na váš radarový systém. 

Modelování elektro-optických a infračervených senzorů (EOIR)

STK EOIR modeluje výkon detekce, sledování a zobrazování elektrooptických a infračervených senzorů. EOIR můžete použít k vývoji konceptu, návrhu, testování v terénu a provozu. STK posouvá toto modelování do další úrovně tím, že zvažuje výkon elektrooptických a infračervených senzorů ve spojení s dynamikou senzorové platformy, komunikací a dalšími prvky architektury mise pro posouzení integrovaného výkonu.

Astrogator

STK Astrogator se již více než dvě desetiletí používá k modelování trajektorií kosmických lodí a odhalování důležitých poznatků o nich. Astrogator můžete použít k vývoji, vylepšování a ověřování řešení a poté se vrátit k aktualizaci následných fází mise v reakci na letový výkon. Všestranná a modulární architektura Astrogatoru poskytuje prostředí pro řešení většiny problémů s trajektorií vesmírných letů.

Analýza konjunkce

Schopnost analýzy konjunkce zahrnuje čtyři nástroje pro analýzu hrozeb kolize, které vám umožňují detekovat a vyhodnocovat potenciální kolize ve vesmíru a určit doby startovních příležitostí.

Aviator

S funkcí STK Aviator můžete modelovat výkon letadla, přičemž zohledníte odchylky ve výkonnostních charakteristikách draku letadla, větru a atmosférických vlivech. Aviator využívá realistické manévrování a letové dráhy, které odrážejí skutečné letové operace. Tyto operace mohou být složité – jako je vyhledávací vzor – nebo ojedinělé, jako je vývrtka.

Testování a vyhodnocování

Sada nástrojů pro testování a vyhodnocování (TETK) zlepšuje efektivitu testovacích a vyhodnocovacích činností v průběhu životního cyklu mise. Pomocí TETK můžete vytvářet a ověřovat podrobné plány testování, monitorovat provádění testů a rychle analyzovat výsledky po testování.

Pokrytí

Pomocí STK můžete rozšířit analýzu viditelnosti na diskretizované a distribuované oblasti. Shrňte svou analýzu z hlediska tradičních metrik, jako je doba odezvy a opětovné návštěvy a množství přizpůsobitelných kvalitativních měřítek.

Analysis Workbench

Schopnosti Analysis Workbench zahrnují čtyři nástroje pro celou aplikaci, které můžete použít k vytváření vlastních funkcí a výpočtů ve vztahu k časům, pozicím a referenčním snímkům. Poskytuje také řadu předdefinovaných komponent, které mohou vašim scénářům přidat komplexitu a pomoci tak vyřešit vaše nejsložitější problémy.

Integrace a přizpůsobení

STK zahrnuje dvě rozhraní API – Object Model a Connect – která vám umožňují automatizovat opakující se úlohy, integrovat další aplikace s STK, přistupovat k možnostem STK z jiných aplikací a vyvíjet vlastní aplikace. Všechna rozhraní jsou plně zdokumentována a AGI udržuje GitHub úložiště ukázek kódu, které vám pomohou začít s objektovým modelem.

Paralelní výpočty

Schopnost paralelního výpočtu STK umožňuje STK distribuovat mnoho výpočetně nejsložitějších analytických úloh mezi více výpočetních jader v počítači, kde je nainstalován.

Paralelní výpočetní schopnosti také zahrnují sady pro vývoj softwaru (SDK) pro .NET, Java a Python. Tyto sady SDK umožňují snadno paralelizovat provádění vlastních modelů a algoritmů.

Výsledky a vizualizace

S STK je snadné sdělovat své výsledky pomocí přizpůsobitelných zpráv a grafů a úžasných 3D animací. Vizualizujte celé scénáře v časově dynamickém 3D prostředí, od geometrických komponent, jako jsou vektory a objemové mřížky, až po 3D modely platforem.

wireframe-mission-wireframe.jpeg

Kontaktujte našeho poradce

Poptat řešení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.