Ansys Sound

Ansys Sound je přední softwarové řešení pro analýzu zvuku a hodnocení jeho parametrů. Vyniká v možnosti importu dat ze simulace a hodnocení zvukového projevu produktu ještě před jeho vytvořením.

ANSYS-VRXPERIENCE-Sound.png

Ansys Sound je sada nástrojů orientovaných na problematiku zdrojů zvuku, prostorů pro poslech zvuku, zpracování naměřených dat, hodnocení objektivních a psychoakustických aspektů zvuku. Program nabízí možnost pracovat s daty získanými nejen experimentální cestou, ale i z numerických simulací. Jedná se tak o unikátní přístup, který dokáže odhalit např. výskyt tónových komponent na sledovaném frekvenčním rozsahu, což může mít zásadní vliv např. při certifikaci výrobku a plnění hygienických kritérií při následném užívání.

Příkladem mohou být konstruktéři strojů vykonávajících rotační nebo vratný pohyb, kteří budou moci importovat své elektromagnetické a mechanické simulace z Ansys Maxwell a Ansys Mechanical do Ansys Sound, kde je možné sledované výstupy vyrenderovat do reálné podoby a výslednou nahrávku si přehrát. Následné úpravy modelu mohou pracovníci již provádět se znalostí výsledného generovaného hluku.

ANSYS-VRXSound_WorkFlow.png

Ansys Sound je také plnohodnotný nástroj pro uživatele provádějící měření. Uplatnění najde při rozsáhlých vibro-akustických analýz vč. lokalizace, analýzy, izolace a modifikace jednotlivých zvukových komponent. Možné je také provádět hodnocení kvality zvuku a případného diskomfortu způsobeného hlukem podle dostupných psychoakustických metrik. Další oblasti jsou analýzy rotačních strojů, kde je možné vytvářet i zvukové soubory pro různé simulátory určené například pro ladění zvuku motorů.

VRXSound_Spektrogram_Full.jpg VRXSound_Spektrogram_Isolated.jpg

Výhody Ansys VRXPERIENCE Sound:

  • Hodnocení zvukového projevu výrobku již v návrhové fázi
  • Rychlé, jednoduché a intuitivní ovládání
  • Nezávislost na měřicí aparatuře
  • Kompatibilní s ostatními systémy skrze .unv, .uff a .wav formáty
  • Unikátní nástroj pro sloučení experimentálního a numerického přístupu řešení
  • Možnost provázání s Ansys Mechanical, Ansys Maxwell a Ansys Fluent
  • Virtuální hodnocení vnímání zvuku pro různé prostory (3D záznam i reprodukce zvuku)

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Pavel Drábek, Ph.D.
Ing. Pavel Drábek, Ph.D.
+420 725 300 227 pdrabek@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.