Ansys SIwave

Specializovaný nástroj pro analýzu výkonové a signálové integrity a analýzy elektromagnetické kompatibility integrovaných obvodů a desek plošných spojů (DPS). Ansys SIwave Řeší systémové napájení a vysokorychlostní komunikaci v elektronických zařízeních.

ANSYS-Siwave.png

Software určený pro elektromagnetickou simulaci PCB

Ansys SIwave pomáhá s modelováním, simulací a kontrolou vysokorychlostních kanálů a kompletních napájecích systémů, typických pro moderní výkonnou elektroniku. Přesně analyzuje gigabitové sériové linky SERDES a paměťové sběrnice a poskytuje potvrzení shody s předem stanovenými specifikacemi pro různé návrhy. Elektromagnetická analýza v Ansys SIwave umožňuje extrakci kompletních napájecích sítí pro ověření šumových limitů a impedančních profilů pomocí automatické analýzy vazeb pro nízkonapěťové úlohy. 

• Full-wave extrakce výkonové a signálové integrity

• Skenování Impedance/Přeslechů/EMI

• Vlastnost: Virtuální

• Elektro-teplotní analýza

2020-12-siwave-dcir-15.jpeg

SIwave využívá pokročilé elektromagnetické, termální a mechanické simulátory pro aktivní propojení obvodových a systémových simulací

Efektivní návrh elektronických produktů nové generace vyžaduje spojení analýzy pro výkonovou, signálovou a termální integritu. Ansys SIwave jedinečným způsobem pokrývá komplexnost návrhu propojení od integrovaných obvodů, jejich pouzder, konektorů až po desky plošných spojů. 

Ansys SIwave umožňuje elektronickým společnostem dosáhnout konkurenční výhody díky rychlejšímu uvedení na trh, snížení nákladů a zvýšení výkonu systému.

2020-10-electronics-siwave-cdir-52.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys SIwave pomáhá pochopit fungování vysokorychlostních elektronických produktů daleko před vytvořením fyzického prototypu.

2023-r2-siwave-thermalaware-1.jpeg

 

Full-wave extrakce výkonové a signálové integrity

Ansys SIwave integruje kombinaci řešičů pro rychlou a přesnou extrakci výkonové a signálové integrity kompletních DPS a integrovaných obvodů. Ansys SIwave podporuje různé typy extrakce, jako RLGC IBIS pro signály a napájení, RLGC pro dotykové panely, sběrnice, výkonové měniče a konvertory, a také specializovaný řešič tenkých vrstev pro extrakci dotykových panelů.

2020-12-si-wave-capability-1.jpeg

Skenování Impedance/přeslechů/EMI

Skener impedance a přeslechů poskytuje přesné charakteristické impedance a vazební koeficienty pro vodivé cesty uvnitř DPS a integrovaných obvodů. Nástroje EMI scanner a EMI Xplorer umožňují automatickou a konfigurovatelnou kontrolu EMI pravidel pro rychlou identifikaci oblastí s potenciální hrozbou rušení ještě před samotnou simulací.

si-wave-capability-2-crop.jpeg

Virtuální kontrola předpisů

Ansys SIwave umožňuje kontrolu, jestli návrh splňuje požadavky v souvislosti se specifickými komunikačními protokoly a standardy. Ansys SIwave nabízí nástroj pro virtuální kontrolu shody DDR, který ve spojení s DDR Wizard poskytuje komplexní virtuální ověření pro návrhy využívající DDR technologii. Navíc nová technologie SPISim umožňuje jednoduché reportování shody pro USB-C a COM pro kanály standardů IEEE 802.3bj a 802.3bs. Programovací prostředí také umožňuje přizpůsobení uživateli a podporuje přidávání mezí pro různé typy standardů.

si-wave-capability-3-crop.jpeg

Elektro-teplotní a mechanická analýza

Ansys SIwave je propojitelný s ostatními programy Ansys portfolia pro provedení multifyzikální analýzy elektrických komponent. Jednou z možností je export mapy rozložení výkonu z programu Ansys SIwave do Ansys Icepak. Toto multifyzikální řešení umožňuje přesné teplotní modelování pouzder integrovaných obvodů a DPS využívající DC výkonové ztráty z programu SIwave jako tepelný zdroj. Icepak řeší problémy spojené s vedením tepla z elektronických součástek, které může způsobit předčasné selhání komponent v důsledku přehřátí. Tepelné namáhání pak lze vyhodnotit v programu Ansys Mechanical. Tento přístup umožňuje provádět multifyzikální analýzu EM a tepelného namáhání pro kompletní pochopení konstrukce před zahájením výroby.

si-wave-capability-4-crop.jpeg

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Elektronika a mikrovlnná technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.