Ansys SCADE

Ansys SCADE umožňuje, vývoj, ladění, simulaci a testování safety-critical embedded aplikací a grafik displejů v jazyce C nebo Ada. Ansys SCADE urychluje a zlevňuje vývoj kódu, který musí splňovat přísné požadavky norem na funkční bezpečnost.

ANSYS-SCADE.png

S Ansys SCADE můžete vyvinout bezpečný, spolehlivý a kvalitní software, který splňuje požadavky řady norem

Ansys SCADE je vývojové prostředí pro vývoj safety-critical embedded softwaru, které umožňuje uživateli vyvinout software, který splňuje požadavky norem s nižšími náklady než při ručním psaní kódu. Formálně definovaný grafický programovací jazyk Scade zaručuje intuitivní a jednoznačný zápis.

Ansys SCADE lze použít v automobilovém a leteckém průmyslu, jaderné energetice, v oblasti kolejových vozidel a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Vývoj kódu je založený na model-based development a následně se z něj generuje kód v jazyce C nebo Ada, který je hardwarově nezávislý a lze ho integrovat do již hotového kódu nebo RTOS. Při použití programů Ansys SCADE je možné vyvinout software až dvakrát rychleji než při ručním vývoji díky certifikovanému generátoru kódu a možnosti automatického generování dokumentace. Programy Ansys SCADE je možné propojit s ostatními programy od firmy Ansys jako je například Ansys TwinBuilder nebo Ansys medini nebo s programy dalších výrobců.

2021-01-scade-suite-capabilities.jpeg

Hlavní produkty

Ansys SCADE Suite je vývojové prostředí založené na přístupu model-based development, které je určené pro vývoj, ladění, simulaci modelu. Z modelu ze Ansys SCADE Suite lze následně automaticky vygenerovat kód do jazyků C nebo Ada. 

Certifikovaný generátor kódu generuje z modelu kód do jazyků C nebo Ada. Generátor zaručuje, že vygenerovaný kód a model mají shodné chování a je certifikovaný podle následujících norem:

  • ISO 26262 (až do ASIL D) – Automotive
  • Do-178C až do Level A – Aerospace & Defense
  • EN 50128 (SIL3/4) – Rail Transportation
  • IEC 61508 (SIL3) – Industrial & Energy
  • IEC 60880 – Nuclear Instrumentation & Control

Ansys SCADE Display nabízí vývojové prostředí pro univerzální grafický design pro HMI. HMI se navrhuje v grafickém editoru a pomocí generátoru kódu lze vygenerovat kód v jazyce C, který lze nasadit do embedded displejů.

Ansys SCADE Architect je vývojové prostředí pro návrh systémové architektury kódu. Program spojuje funkční architekturu model-based designu se SysML orientovaným prostředím.

Ansys SCADE Test umožňuje komplexní testování vytvořeného modelu nebo vygenerovaného kódů a HMI Ansys SCADE Test umožňuje také testování vygenerovaného kódu na PC a následně na libovolném cílovém procesoru

Ansys SCADE LifeCycle slouží k automatickému generování dokumentace pro proces certifikace softwaru. Usnadňuje splnění požadavků na zajištění sledovatelnosti na bezpečnost softwaru, verzování a sledování změn.

Mimo těchto hlavních programů, Ansys SCADE obsahuje řadu dalších programů, které usnadňují a urychlují celý proces vývoje kódu. Dále obsahuje řadu specializovaných nástrojů pro automobilový a letecký průmysl.

2021-01-scade-suite-features.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys SCADE je komplexní nástroj pro vývoj, ladění a testování safety-critical embedded softwaru.

Pokročilý model-based návrhový systém

Ansys SCADE Suite umožňuje vytvářet a simulovat stavové automaty, aritmetické bloky a řídit datový tok. Součástí programu je i možnost simulace kódu, napojení na programy ALM/PLM a na systémy umožňující testování v reálném čase.

Pokročilý model-based návrhový systém.jpeg

Možnost synchronizace modelu kódu s architekturou kódu

Ansys SCADE Architect umožňuje navrhnout architekturu kódu a propojit jí s modelem kódu z programu Ansys SCADE Suite.

Možnost synchronizace modelu kódu s architekturou kódu.jpeg

Kontrola modelu kódu

Rychlá kontrola toho, že model splňuje definované požadavky a pravidla. Dále je možné ověřit časování a optimalizovat práci se zásobníkem.

Kontrola modelu kódu.jpeg

Možnost ladění a simulace kódu

Ansys SCADE Suite umožňuje ladění a simulaci kódu, která je založena na vygenerovaném kódu, ale ladění a simulace probíhá v grafickém prostředí.

Možnost ladění a simulace kódu.jpeg

Automatický generátor kódu

Certifikovaný generátor kódu Ansys SCADE Suite KCG umožňuje vygenerovat kód, který splňuje požadavky řady standardů a tím usnadňuje certifikaci kódu. Vygenerovaný kód není nutné kontrolovat a prováděl znovu testovat.

Automatický generátor kódu.jpeg

Integrace s dalšími programy

Snadné propojení s programy pro systémovou architekturu, HMI, vývoj a testování kódu a životního cyklu.

Integrace s dalšími programy.jpeg

Možnost simulace celého systému

Navržený kód lze testovat v programu Ansys Twin Builder ve kterém je možné namodelovat celý systém, který bude řízený kódem.

Možnost simulace celého systému.jpeg

Speciální řešení pro automotive

Pro vývoj softwaru pro automobilový průmysl je k dispozici SCADE Automotive Package, který usnadňuj vývoj kódu pro AUTOSAR.

Speciální řešení pro automotive.jpeg

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
+420 601 391 139 pichlik@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Dopravní a manipulační technika
Elektrické stroje a pohony
Elektromobilita
Elektronika a mikrovlnná technika
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika
Stavebnictví
Stroje a výrobní zařízení
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.