Ansys SCADE

Ansys SCADE je balík programů určený k návrhu, vývoji, ladění, simulaci a testování safety-critical embedded aplikací a grafik displejů libovolné složitosti. Hlavní předností Ansys SCADE je automatický generátor kódu, který je certifikovaný v průmyslových odvětvích s požadavky na nejvyšší stupeň bezpečnosti. Vygenerovaný kód v jazyce C nebo Ada je hardwarově nezávislý a lze ho integrovat do již hotového kódu nebo RTOS.

ANSYS-SCADE.png
ANSYS_SCADE_System.png

Celosvětově se balík programů Ansys SCADE využívá v automobilovém a leteckém průmyslu, jaderné energetice, v oblasti kolejových vozidel a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Programy Ansys SCADE mohou být použity společně při komplexním návrhu embedded softwaru, od systémové architektury až po testování na hardware nebo samostatně při vývoji jednotlivých částí komplexního systému. Ansys SCADE navíc obsahuje specializované programy pro řešení problematiky v oblastech leteckého a automobilového průmyslu. Při použití programů Ansys SCADE je možné vyvinout software až dvakrát rychleji než při ručním vývoji díky certifikovanému generátoru kódu a možnosti automatického generování dokumentace. Programy Ansys SCADE je možné propojit s ostatními programy od firmy Ansys jako je například Ansys TwinBuilder nebo Ansys medini nebo s programy dalších výrobců.

Hlavní produkty

Ansys SCADE Architect je vývojové prostředí pro návrh systémové architektury s vysokými nároky na spolehlivost. Program spojuje funkční architekturu model-based designu se SysML orientovaným prostředím. Uživatelské prostředí je intuitivní a přehledné díky tomu, že klasické SysML je skryté. Cílovou skupinou uživatelů jsou systémoví inženýři. Systémovou architekturu ze Ansys SCADE Architect je možné následně použít jako základ modelu ve Ansys SCADE Suite.

Ansys SCADE Suite je vývojové prostředí založené na přístupu model-based development, které je určené pro vývoj, ladění, simulaci modelu. Z modelu ze Ansys SCADE Suite lze následně automaticky vygenerovat kód do jazyků C nebo Ada. Generátor je navržený tak, že se vygenerovaný kód chová stejně jako model. Díky tomuto přístupu je možné snížit náklady na testování, protože samotný vygenerovaný kód není nutné znovu testovat.

Certifikovaný generátor kódu do jazyků C nebo Ada, který je základem pro snížení času a nákladů na testování je certifikovaný podle následujících norem:

  • ISO 26262 (až do ASIL D) – Automotive
  • Do-178B/C až do Level A – Aerospace & Defense
  • EN 50128 (SIL3/4) – Rail Transportation
  • IEC 61508 (SIL3) – Industrial & Energy
    • IEC 60880 – Nuclear Instrumentation & Control
    • IEC 62304 – Medical Systems
    • EN 13849 – Industrial Machines Safety

Ansys SCADE Display nabízí vývojové prostředí pro univerzální grafický design pro HMI. HMI se navrhuje v grafickém editoru a pomocí generátoru kódu lze vygenerovat kód v jazyce C nebo desktopovou aplikaci. Ansys SCADE Display podporuje OpenGL SC1 a SC2 nebo též ES1 a ES2. Spolupráce se Ansys SCADE Suite spolu s generátorem certifikovaného kódu staví Ansys SCADE Display do pozice silného nástroje pro tvorbu kompletního embedded softwaru.

Ansys SCADE Test je program pro komplexní testování vytvořeného modelu nebo vygenerovaného kódů a HMI, které byly vytvořeny pomocí ostatních programů z balíku Ansys SCADE. Možnosti propojení s ostatními Ansys SCADE programy staví Ansys SCADE Test do pozice nejsilnějšího nástroje ve své třídě v porovnání s ostatními model-based design programy pro testování embedded softwaru. Ansys SCADE Test umožňuje testování vygenerovaného kódu na PC a následně na libovolném cílovém procesoru

Ansys SCADE LifeCycle je nadstavbou všech výše zmiňovaných programů Ansys SCADE a slouží k automatickému generování dokumentace pro proces certifikace softwaru. Usnadňuje splnění požadavků na zajištění sledovatelnosti na bezpečnost softwaru, verzování a sledování změn.

Nadstavby hlavních produktů

Ansys SCADE Automotive Package podporuje AUTOSAR, certifikaci podle ISO 26262 pro generátory kódu pro Ansys SCADE Suite a Ansys SCADE Display a umožňuje analýzu funkční bezpečnosti pomocí Ansys medini a Ansys SCADE Architect

Ansys SCADE Solutions for ARINC 661 je toolset, umožňující návrh embedded systému displejů kokpitů (CDS) a uživatelských aplikací (UA), respektující normu ARINC 661. CDS vývojáři mohou využít spolu s Ansys SCADE Suite a Ansys SCADE Display knihovny widgetů, které jsou editovatelné. Program značně redukuje cenu vývoje softwaru a certifikace díky modulárnímu model-based design prostředí a díky respektování normy ARINC 661.

DO-178C Certification Plans for Ansys SCADE Suite podporuje certifikaci podle DO-178C v programu Ansys SCADE Suite.

Ansys SCADE Avionics Package je vývojové prostředí pro AADL, které představuje komplexní řešení pro FACE a obsahuje šablony vyhovující ARINC 653, ARINC 429, CAN a ARINC 664 (AFDX).

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
+420 601 391 139 pichlik@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Dopravní a manipulační technika
Elektrické stroje a pohony
Elektromobilita
Elektronika a mikrovlnná technika
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika
Stavebnictví
Stroje a výrobní zařízení
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.