ANSYS SCADE

ANSYS SCADE je samostatná skupina programů, sloužící k návrhu a simulaci embedded softwaru. Hlavní předností SCADE je, že obsahuje automatický generátor kódu a dokumentace, který je certifikovaný ve velkém množství průmyslových odvětví s nejvyšším stupněm bezpečnosti (Six Market Segment).

ANSYS-SCADE.png

Celosvětově se tento balík programů využívá v letecké technice, jaderné energetice, automobilovém průmyslu, v oblasti kolejových vozidel a mnoho dalších. Velmi často jsou programy SCADE používány v co – simulaci s ANSYS Simplorer. Produktová skupina ANSYS SCADE je mezi sebou kompatibilní a dá se rozdělit do dvou větších skupin.

 

Hlavní produkty

 • SCADE Architect je vývojové prostředí pro návrh systému s vysokými nároky na spolehlivost.

Jedním ze základních stavebních prvků embedded softwaru je SCADE Architect, který byl původně vytvořen pro návrh systémů s vysokými nároky na spolehlivost. Jako všechny programy rodiny SCADE je vybaven automatickým generátorem kódu, který je certifikován skrze průmyslové normy (např. ARP 4754A, ISO 26262, EN 50126). Cílovou skupinou uživatelů jsou systémoví inženýři, protože program spojuje funkční architekturu model – based softwaru se SysML orientovaným prostředím. Uživatelské prostředí je intuitivní a přehledné díky tomu, že klasické SysML je skryté. Pro efektivní modelování jak systémových modelů, tak softwarových subsystémů souvisí SCADE Architect úzce s SCADE SUITE.

 

 • SCADE Suite se nejčastěji používá pro řešení critical systémů

Výše zmiňovaný ANSYS SCADE SUITE je podobně jako SCADE Architect model – based vývojové prostředí, ale primárně je určen pro oblast critical embedded software. Díky certifikovanému generátoru kódu je používán pro tvorbu, simulace, ověřování aplikací, které nemohou svou funkcí ohrozit sebe případně své okolí (řízení letové kontroly, autopilot, řízení pohonů, systémy řízení paliva, automatické řízení kolejových vozidel, omezovače rychlosti, ADAS, řízení jaderných elektráren a mnoho dalších).

 

 • SCADE Display nabízí univerzální grafický design a vývojové prostředí pro HMI

Posledním z hlavních produktů nástrojů pro embedded software je SCADE Display, který svým názvem napovídá v oblasti svého použití. Uplatnění nalezne v oblasti tvorby grafického designu v HIM (Human Machine Interfaces) systémů. Ačkoliv se tvorba funkčního grafického prostředí může zprvu zdát triviální záležitostí, SCADE Display podporuje práci pod OpenGL SC1 a SC2 nebo též ES1 a ES2 normami. Spolupráce s SCADE Suite spolu s generátorem certifikovaného kódu staví SCADE Display do pozice silného nástroje pro tvorbu kompletního embedded softwaru.

 • Model – based prostředí pro vývoj, řízení, simulace embedded softwaru
 • Automatický generátor kódu certifikovaný skrze průmysl
 • Uspůsoben pro systémy s vysokými nároky na spolehlivost a pro critical systémy
 • Tvorba interaktivního prostředí pro ovládání uživatelem
 • Propojení a spolupráce jednotlivých SCADE programů

 

Nadstavby hlavních produktů

 • SCADE Test prostředí slouží k validaci, testování a řízení nejrůznějších případů.

Asi nejdůležitější nadstavbou základních programů SCADE je testovací platforma SCADE Test. Toto prostředí je určeno k validaci, testování a řešení různých náhodných problémů, které mohou v dané aplikaci nastat. Možnosti propojení se SCADE programy staví SCADE Test do pozice nejsilnějšího nástroje ve své třídě v porovnání s ostatními model – based programy pro testování embedded softwaru.

 

 • SCADE LifeCycle poskytuje uživateli sledování skrze řízení životního cyklu aplikace (AML), sledování modelů, konfiguraci a změnu správy

S neustále se zvyšujícími nároky na ekologickou nezávadnost produktu se musí dost přesně predikovat vliv na životní prostředí během celého životního cyklu. Určitý systém na konci svého životního cyklu degraduje a řídící software musí tyto vlastnosti uvažovat. ANSYS SCADE LifeCycle přináší do ostatních SCADE programů add – on moduly, které slouží jako ALM nebo PLM nástroje (Application/ Product Lifecycle Management) ke sledování a řízení životního cyklu aplikací, respektive produktů.

 

 • SCADE Solutions for ARINC 661 je řešení pro návrh CDS a UA respektující normu ARINC 661

Poslední nadstavbou je ANSYS SCADE Solutions for ARINC 661, což je toolset, umožňující návrh embedded systému displejů kokpitů (CDS) a uživatelských aplikací (UA), respektující normu ARINC 661. CDS vývojáři využívají spolu s SCADE Suite a Display knihovny widgetu, které jsou editovatelné. Program značně redukuje cenu na vývoj softwaru a na certifikaci díky modulárnímu model – based prostředí a díky respektování normy ARINC 661. v oboru avioniky je tento produkt hojně využíván. 

 • Nadstavby umožňující snadnější, rychlejší a efektivnější práci s ANSYS SCADE
 • Možnost testování produktů
 • Sledování životního cyklu produktu
 • Respektování norem
 • Specializovaný nástroj pro kokpity
Kontaktujte našeho poradce

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Dopravní a manipulační technika
Elektrické stroje a pohony
Elektromobilita
Elektronika a mikrovlnná technika
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika
Stavebnictví
Stroje a výrobní zařízení
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.