Ansys Motor-CAD

Ansys Motor-CAD je specializovaný nástroj pro multifyzikální simulace elektrických motorů v celém provozním rozsahu točivého momentu.

ANSYS-MotorCAD.png

Rychlá multifyzikální simulace v celém provozním rozsahu točivého momentu

Ansys Motor-CAD umožňuje konstruktérům vyhodnotit topologie motorů a koncepty v celém provozním rozsahu a vytvářet návrhy, které jsou optimalizovány pro výkon, efektivitu a velikost motoru. Čtyři integrované moduly softwaru Ansys Motor-CAD – EMag, Therm, Lab, Mech – umožňují rychlé a opakované provádění multifyzikálních výpočtů, takže uživatelé mohou přejít od konceptu ke konečnému návrhu v kratším čase.

            • Intuitivní nastavení založené na šablonách

            • Design plného provozního rozsahu

            • Vestavěné EM, tepelné a mechanické řešení

            • Tepelné dimenzování strojů 

2020-12-motor-cad-fast-multiphysics.jpeg

Integrovaný software pro multifyzikální analýzu elektrických motorů

Se zrychlujícími vývojovými cykly musí konstruktéři motorů činit rozhodnutí rychle a s jistotou, že nebudou čelit problémům. Rychlé výpočty a efektivní procesy zadávání dat poskytují uživatelům Ansys Motor-CAD čas prozkoumat více topologií motoru a plně posoudit dopad ztrát v počátečních fázích návrhu.

Intuitivní nastavení softwaru Ansys Motor-CAD založené na šablonách a vestavěném multifyzikálním prostředí zjednodušují proces navrhování a snižují závislost na více týmech pro specifické elektromagnetické, tepelné nebo mechanické simulace – takže konstruktéři motorů mohou mít nad svými návrhy větší kontrolu.

2021-01-motor-cad-capabilities.jpeg 

Klíčové vlastnosti

Ansys Motor-CAD poskytuje vysoce věrné, 2D/3D analýzy, které umožňují uživatelům analyzovat demagnetizaci, ztrátu jádra, hysterezi a další pokročilé elektromagnetické jevy. S využitím tepelných simulací umožňuje nástroj Ansys Motor-CAD navrhnout kompletní systémy chlazení motoru.

 

Integrace s Ansys Maxwell a dalšími fyzikálními řešiči

Ansys Motor-CAD se propojuje s Ansys Maxwell pro pokročilou 2D a 3D elektromagnetickou analýzu. Pro předpovědi hluku, vibrací elektrických strojů a zvuku se Ansys Motor-CAD integruje s Ansys Mechanical a VRXPERIENCE. Propojuje se také s řešiči Ansys CFD a využívá techniky chlazení na bázi vzduchu, vody a oleje pro návrh a analýzu chladicího systému a také poskytuje zpětnou vazbu do tepelného modelu Motor-CAD.

Integrace s Ansys Maxwell a dalšími fyzikálními řešiči.jpeg

Elektromagnetický a tepelný design založený na šablonách

Komplexní a výkonné geometrické šablony umožňují prozkoumat celý prostor pro návrh elektrického stroje. Šablony pokrývají širokou škálu technologií elektrických strojů, topologií a chladicích systémů. Možnosti parametrizace založené na poměru veličin jsou novinkou, která poskytuje bezprecedentní možnosti optimalizace parametrického návrhu.

 Elektromagnetický a tepelný design založený na šablonách.jpeg

Simulace Elektromagnetického a tepelného propojení

Sdružená multifyzikální analýza od začátku procesu návrhu a vestavěné řídicí algoritmy umožňují virtuální testování s ohledem na teplotní vlivy během přechodných pracovních cyklů nebo v ustáleném stavu.

 Simulace Elektromagnetického a tepelného propojení.jpeg

Návrh při odbuzování elektromotoru

Konstrukce moderních elektrických strojů vyžaduje analýzu výkonu v celém provozním rozsahu točivého momentu/otáčky. Motor-CAD umožňuje konstruktérům snadno a rychle analyzovat výkon jejich návrhů v rámci provozní oblasti, včetně chování při odbuzování elektromotoru.

 Návrh při odbuzování elektromotoru.jpeg 

Teplotně závislá simulace trvalého a špičkového momentu

Rychle vyhodnoťte návrhy s ohledem na kompletní multifyzikální výkonnostní požadavky, jako jsou špičkové a trvalé charakteristiky točivého momentu/otáček.

 Teplotně závislá simulace trvalého a špičkového momentu.jpeg 

Výrobní efekty

Jakákoliv simulace elektrického stroje vyžaduje pochopení výrobních efektů a dopadu změn ve výrobním procesu na výkon. Motor-CAD má vestavěné znalosti, které vedou inženýry při vhodné konfiguraci výrobních efektů, a umožňuje přímou citlivostní analýzu k pochopení dopadu výrobních odchylek na výkon elektromotoru. 

 Výrobní efekty.jpeg

Poměrová optimalizace

Motor-CAD je ideálním nástrojem pro optimalizaci konstrukcí elektrických strojů. Výkonná optimalizace založená na poměru umožňuje snadné prozkoumání konstrukčního prostoru, zatímco sdružená multifyzikální analýza umožňuje vyhodnocení každého možného návrhu oproti kompletní výkonové specifikaci.

 Poměrová optimalizace.jpeg

Analýza magnetických sil 

Automatická extrakce magnetických sil v závislosti na čase a prostoru přes celý simulovaný model. Umožňuje NVH simulaci struktury.

Analýza magnetických sil .jpeg 

Analýza namáhání rotoru

Rychlá, automatická analýza namáhání rotoru založená na metodě FEA umožňuje inženýrům snadno optimalizovat návrhy rotorů a kompromisy mezi elektromagnetickým výkonem a mechanickým omezením.

Analýza namáhání rotoru.jpeg

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Elektrické stroje a pohony
Elektromobilita
Klasická a jaderná energetika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.