Ansys medini analyze

Program Ansys medini analyze umožňuje vytvářet komplexní analýzy souvisejících s funkční a kybernetickou bezpečností elektrických, elektronických a programovatelných systémů. Analýzy lze provádět podle řady důležitých norem ze všech průmyslových odvětví.

ANSYS-medini.png

Ansys medini analyze

Ansys medini analyze umožňuje vytvářet komplexní analýzy funkční a kybernetické bezpečnosti elektrických, elektronických a programovatelných systémů tím, že v sobě integruje klíčové metody (HAZOP, HARA, FHA, FTA, FME(C)A, FMEDA…), které se při těchto analýzách využívají. 

Základ analýz funkční a kybernetické bezpečnosti v programu Ansys medini analyze tvoří model analyzovaného systému v jazyce SysML. V programu lze modelovat libovolnou část systému: funkční, technickou, hardwarovou a softwarovou architekturu. 

Ansys medini analyze lze upravovat podle požadavků uživatele a je možné ho propojit s dalšími programy. Je možné importovat a používat již hotové analýzy nebo šablony analýz. Kontrolu návrhu lze provádět pomocí předdefinovaných pravidel nebo si vytvořit vlastní. Opakované činnosti je možné automatizovat pomocí skriptů. 

Ansys medini1.png

Funkční bezpečnost

Ansys medini analyze podporuje analýzy funkční bezpečnosti podle IEC 61508, ISO 26262 a ARP 4761. 

Poruchy funkcí, analyzovaného systému, je možné identifikovat pomocí HAZOP analýzy a následně analyzovat pomocí HARA (podle použité normy může být PHA/FHA), při které je možné určit ASIL (SIL/FDAL) a stanovit bezpečnostní požadavky (safety requirements nebo goals). Mezi další analýzy patří FMEA (podle VDA/AIAG, SAE J1739, IEC 60812), FMEDA, FTA (kvalitativní i kvantitativní), RBD. Dále je možné počítat metriky jako: Failure rate, SPF, LF… 

Program obsahuje přeinstalovanou řadu Failure Rate katalogů: SN 29500, IEC TR 62380, FIDES Guide, MIL-HDBK-217F, 217Plus, NPRD-2016, EPRD-2014 a HDBK-217Plus. 

Ansys medini4.png

Kybernetická bezpečnost

Kybernetické hrozby lze analyzovat podle normy ISO/SAE 21434. 

Základem analýz je model jazyce SysML, ve kterém lze určit aktiva (Assets identifiaction). Dále je možné provádět Threat analys, Attack tree, TARA a security requirements. Je také možné vytvářet kolekce útoků a hrozeb. 

Ansys medini3.png

kyberneticka bezpecnost.png

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
+420 601 391 139 pichlik@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Dopravní a manipulační technika
Elektrické stroje a pohony
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.