Ansys medini analyze

Program Ansys medini analyze umožňuje vytvářet komplexní analýzy souvisejících s funkční a kybernetickou bezpečností elektrických, elektronických a programovatelných systémů. Analýzy lze provádět podle řady důležitých norem ze všech průmyslových odvětví.

ANSYS-medini.png

Jako základ analýz funkční a kybernetické bezpečnosti v programu Ansys medini analyze slouží model analyzovaného systému vytvořený v jazyce SysML. V podstatě lze modelovat libovolnou část systému funkční, technickou, hardwarovou a softwarovou architekturu….

Program Ansys medini analyze je plně konfigurovatelný podle požadavků uživatele a široce propojitelný s dalšími programy. Je také možné importovat a používat již hotové analýzy nebo šablony. Kontrolu návrhu lze provádět pomocí předdefinovaných pravidel nebo si vytvořit vlastní. Opakované činnosti je možné automatizovat pomocí skriptů.

Funkční bezpečnost

Poruchy funkcí analyzovaného systému je možné identifikovat pomocí HAZOP analýzy a následně analyzovat pomocí HARA (podle normy to může také být PHA/FHA), při které je možné určit ASIL (SIL/FDAL) a stanovit bezpečnostní požadavky (safety requirements nebo goals).

Mezi další analýzy patří FMEA (podle VDA/AIAG, SAE J1739, IEC 60812), FMEDA, FTA (kvalitativní i kvantitativní), RBD. Dále je možné počítat metriky jako: Failure rate, SPF, LF…

Mezi podporované normy IEC 61508, ISO 26262ARP 4761. V případě, že chcete analyzovat podle jiných norem, kontaktujte nás, je možné, že je norma podporována, ale nebyla ještě zveřejněna.

Program má přeinstalovanou řadu Failure Rate Katalogů: SN 29500, IEC TR 62380, FIDES Guide, MIL-HDBK-217F, 217Plus, NPRD-2016, EPRD-2014 a HDBK-217Plus.

Funkcni bezpecnost.png

Kybernetická bezpečnost

Novinkou mezi přidanými normami je ISO/SAE 21434 pro analýzy kybernetických hrozeb. Zde opět platí, že je možné provádět analýzy i podle jiných norem.

Základem analýz je model jazyce SysML, ve kterém lze určit aktiva (Assets identifiaction). Dále je možné provádět Threat analys, Attack tree, TARA a security requirements. Je také možné vytvářet kolekce útoků a hrozeb.

kyberneticka bezpecnost.png

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
+420 601 391 139 pichlik@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Dopravní a manipulační technika
Elektrické stroje a pohony
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.