Ansys Icepak

Ansys Icepak je CFD řešič pro simulace chlazení elektronických komponent. Předpovídá proudění vzduchu, teplotu a přenos tepla v IC pouzdrech, deskách plošných spojů, elektronických sestavách, skříních a výkonové elektronice.

ANSYS-Icepak.png

Chlazení elektroniky & tepelná simulace a analýza PCB

Ansys Icepak poskytuje výkonná řešení chlazení elektronických zařízení, která využívají špičkový řešič výpočetní dynamiky tekutin (CFD) Ansys Fluent pro teplotní a průtokové analýzy integrovaných obvodů (IC), pouzder, desek plošných spojů (PCB) a elektronických sestav. Řešič Ansys Icepak CFD používá grafické uživatelské rozhraní (GUI) Ansys Electronics Desktop (AEDT).

  • Nestrukturované Body-fitted síťování
  • Vysoce kvalitní CFD Solver
  • Kompletní řešení tepelné spolehlivosti
  • Špičková víceškálová multifyzika

product-electronics-icepak-bluechip.jpeg

Předvídejte proudění vzduchu, teplotu a přenos tepla pro elektronické sestavy a desky plošných spojů

S uživatelským rozhraním zaměřeným na CAD (mechanický a elektrický CAD) a multifyzikálním uživatelským rozhraním, Ansys Icepak usnadňuje řešení dnešních nejnáročnějších tepelných problémů v elektronických produktech a sestavách. Ansys Icepak používá sofistikované CAD algoritmy zjednodušení kovových geometrií, které zkracují dobu simulace a zároveň poskytují vysoce přesná řešení, která byla ověřena produkty reálného světa. Vysoký stupeň přesnosti řešení je výsledkem vysoce automatizovaných, pokročilých schémat síťování a řešení, která zajišťují věrné zobrazení elektronické aplikace.

2020-12-icepak-capabilities.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys Icepak zahrnuje všechny způsoby přenosu tepla – vedení, proudění a záření – pro aplikace chlazení v ustáleném a přechodném stavu.

sim-product-ansys-icepak-1.png

Elektrotepelná analýzy PCB

Teplo může snížit výkonnost a spolehlivost elektronických zařízení. Ztrátový výkon integrovaných obvodů a ztráty výkonu na desce jsou klíčovými vstupy pro tepelnou analýzu.

2020-12-icepak-capability-1.jpeg 

Chlazení elektroniky

Špičková řešení výpočetní dynamiky tekutin (CFD) společnosti Ansys spolu se softwarem pro simulaci tepelné integrity na úrovni čipu poskytují vše, co potřebujete k provádění simulace chlazení elektroniky a tepelné analýzy pro PCB, čipy a elektronické systémy.

Můžete také provést termomechanickou analýzu napětí a analýzu proudění vzduchu a vybrat ideální řešení chladiče nebo ventilátoru. Náš integrovaný pracovní postup vám umožňuje provádět kompromisy v návrhu, což vede ke zvýšení spolehlivosti a výkonu.

2020-12-icepak-capability-2.jpeg

Tepelná spolehlivost

Úzká spolupráce s nástroji Ansys SIwave, Ansys Mechanical a Ansys Sherlock umožňuje nástroji Ansys Icepak přesně předpovídat nárůst teploty pomocí přesných geometrií a elektrických vstupů.

Uživatelé Ansyys Icepak mohou snadno sestavit automatizované pracovní postupy v rámci prostředí Ansys pro dokončení multifyzikálních analýz elektromigrace, dielektrického průrazu a únavy víceosého pájeného spoje.

2020-12-icepak-capability-3.jpeg

Ansys Icepak je zařazen do skupiny elektromagnetismu, nicméně pro simulace využívá výpočetní jádro Ansys Fluent, které je implementováno do instalace Icepak. Díky implementaci do Ansys Electronics je grafické prostředí stejné jako pro většinu EM programů Ansys. Program umožňuje řešit simulace chlazení, oteplení elektronických systémů s uvažováním Joulova tepla, radiace, vedení a proudění, tak i přípravu geometrických modelu, výpočetních sítí, nastavení simulací a vyhodnocení výsledků s ohledem na případné následné optimalizace systému. 

Díky Multi – grid schématu řešení NS rovnic v Ansys Fluent je dosaženo robustní a rychlé numerické konvergenci. Geometrii je možno jednak importovat z běžných CAD programů a jednak lze program propojit s Ansys SIwave. Obsáhlá materiálová knihovna a předdefinované modely zajišťují velkou přesnost simulací, nicméně program je navržen tak, aby uživatel se základní znalostí oblasti CFD, proudění a tepla dokázal simulaci snadno nastavit a získat potřebné výsledky. 

  • ECAD, MCAD import modelů
  • Flexibilní automatická tvorba sítě
  • Přehledné a jednotné prostředí elektroniky
  • Přesné výpočty chlazení elektroniky se základní znalostí CFD
  • Rozsáhlá knihovna modelů a materiálů
  • Intuitivní zobrazení výsledků
Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Elektrické stroje a pohony
Elektronika a mikrovlnná technika
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.