Ansys Icepak

Neustále se rozvíjející oblast elektroniky obecně klade důraz na zmenšování součástek a zvyšování výkonu. Zvyšování výkonu na menším a menším objektu nutně vede k problémům s chlazením součástek. Ke snižování životnosti a účinnosti vůbec přispívá vedle špatného chlazení i špatný návrh celého systému DPS. Program Ansys Icepak je určený k výpočtům oteplení a chlazení elektroniky (např. integrované obvody, procesory, napájecí moduly nebo celé DPS).

ANSYS-Icepak.png

Ansys Icepak je zařazen do skupiny elektromagnetismu, nicméně pro simulace využívá výpočetní jádro Ansys Fluent, které je implementováno do instalace Icepak. Díky implementaci do Ansys Electronics je grafické prostředí stejné jako pro většinu EM programů Ansys. Program umožňuje řešit simulace chlazení, oteplení elektronických systémů s uvažováním Joulova tepla, radiace, vedení a proudění, tak i přípravu geometrických modelu, výpočetních sítí, nastavení simulací a vyhodnocení výsledků s ohledem na případné následné optimalizace systému. 

Díky Multi – grid schématu řešení NS rovnic v Ansys Fluent je dosaženo robustní a rychlé numerické konvergenci. Geometrii je možno jednak importovat z běžných CAD programů a jednak lze program propojit s Ansys SIwave. Obsáhlá materiálová knihovna a předdefinované modely zajišťují velkou přesnost simulací, nicméně program je navržen tak, aby uživatel se základní znalostí oblasti CFD, proudění a tepla dokázal simulaci snadno nastavit a získat potřebné výsledky. 

  • ECAD, MCAD import modelů
  • Flexibilní automatická tvorba sítě
  • Přehledné a jednotné prostředí elektroniky
  • Přesné výpočty chlazení elektroniky se základní znalostí CFD
  • Rozsáhlá knihovna modelů a materiálů
  • Intuitivní zobrazení výsledků
Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Elektrické stroje a pohony
Elektronika a mikrovlnná technika
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.