Ansys HFSS

Multifunkční, 3D simulační software pro elektromagnetickou (EM) analýzu určený pro návrh a simulaci vysokofrekvenčních elektronických zařízení, jako jsou antény, mikrovlnné komponenty, integrované obvody nebo desky plošných spojů.

ANSYS-HFSS.png

3D simulátor elektromagnetického pole pro radiofrekvenční a bezdrátový design

Ansys HFSS je 3D simulační software pro elektromagnetickou (EM) analýzu, který slouží k návrhu a simulaci vysokofrekvenčních elektronických produktů, jako jsou antény, anténní pole, vysokofrekvenční a mikrovlnné komponenty, vysokorychlostní propojení, filtry, konektory, integrované obvody a desky plošných spojů. Inženýři po celém světě využívají software Ansys HFSS pro návrh vysokofrekvenčních zařízení s vysokou přenosovou rychlostí, aplikovaných v komunikačních systémech, asistenčních systémech pro řidiče (ADAS), satelitech a v zařízeních pro internet věcí (IoT).

• Návrh od dílčích komponent až po celé EM systémy

• Šifrování pro sdílení 3D modelů

• Propojený EM systémový řešič

• Automatické adaptivní síťování

 

3D simulátor elektromagnetického pole pro RF a bezdrátový design.png

ANSYS HFSS_7.png

Síť na základě fyziky; Ne fyzika na základě sítě

Simulační software Ansys HFSS obsahuje komplexní souboru řešičů, které reflektují potřeby široké škály různých EM úloh, od pasivních součástek integrovaných obvodů až po extrémně rozsáhlé elektromagnetické analýzy, jako jsou simulace automobilových radarů pro systémy ADAS v reálném scénáři. Spolehlivé adaptivní síťování Vám umožní soustředit se na jádro řešeného problému, místo trávení času nad tvorbou té nejlepší výpočetní sítě.

Tato automatizace a zaručená přesnost odlišuje HFSS od všech ostatních EM simulačních programů, které vyžadují manuální nastavení uživatelem a řešení více variant, pro ověření přesnosti vytvořené výpočetní sítě.

Klíčové vlastnosti

Ansys HFSS je prémiový EM nástroj pro vývoj a virtuální prototypování. Redukuje počet návrhových cyklů, čas a zvyšuje spolehlivost a výkon produktu.

EMI/EMC analýza

Ansys Electronics Desktop umožňuje snadno kombinovat přesnost elektromagnetických 3D a 2.5D řešičů a také řešení na úrovni obvodů a systémů v Ansys RF Option pro diagnostiku, izolaci a eliminaci problémů s elektromagnetickým rušením v rané fázi návrhu.

EMI:EMC analýza.jpeg

RF rušení v komplexním prostředí

EMIT pracuje ruku v ruce s Ansys HFSS kombinováním analýzy RF systémového rozhraní s bezkonkurenční elektromagnetickou simulací pro modelování vazby mezi anténami. Výsledkem je kompletní řešení pro predikci spolehlivosti, efekty RF rušení v reálném prostředí, s mnoha vysílači a přijímači.

RF rušení v komplexním prostředí.jpeg

Analýza umístění antény a RF Cosite

V Ansys HFSS je možné simulovat nekonečné a konečné fázované anténní řady se všemi elektromagnetickými efekty, zahrnující vzájemné vazby, definice mřížky pole, jevy na okrajích polí, fiktivní prvky a deaktivace prvků, pomocí pokročilé simulace buněk.

Analýza umístění antény a RF Cosite.jpeg

RF systémy a obvody

Při kombinaci HFSS se simulacemi obvodů a RF systémů se vytváří komplexní vysoce výkonný postup pro RF, EMI/EMC a další aplikace.

RF systémy a obvody.jpeg

Signálová a výkonová integrita

V kombinaci s HFSS lze SI Circuits použít k analýze signálové integrity, výkonové integrity a EMI rušení způsobené zmenšováním časových a šumových limitů v DPS, integrovaných obvodech, konektorech a ostatních elektronických zařízeních.

Signálová a výkonová integrita.jpeg

Šifrované 3D komponenty

Šifrované 3D komponenty podporované v HFSS 3D Layout umožňují společnostem sdílet jejich komponenty se všemi potřebnými detaily bez prozrazení know-how ohledně vnitřní geometrie nebo použitých materiálů.

Šifrované 3D komponenty.jpeg

Multipaction

Do HFSS byla přidána analýza „multipaction“ efektu, která řeší elektromagnetický jev, jenž může způsobit průraz v důsledku silných elektrických polích ve vakuu, a zlepšuje tak řešení pro letecké a kosmické aplikace i 5G satelity.

Multipaction.jpeg

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jaroslav Plešinger
Ing. Jaroslav Plešinger
+420 702 190 645 plesinger@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Elektronika a mikrovlnná technika
Klasická a jaderná energetika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.