Ansys FENSAP-ICE

Program Ansys FENSAP-ICE je špičkový nástroj pro simulaci namrzání aerodynamických ploch letadel.

ANSYS-FENSAP.png

Tvorba ledu na letadlech je složitý jev, který je velmi obtížné reprodukovat pomocí fyzikálních testů. Přesto je nezbytné jej pochopit a omezit. Zejména kvůli bezpečnosti, výkonnosti výrobků a přísným předpisům. Ansys FENSAP-ICE Vám přináší pohodlí tím, že zahrnuje všechny hlavní aspekty námrazy za letu. Nemá žádná významná geometrická omezení, je použitelný pro letadla, rotorové letouny, bezpilotní letouny, proudové motory, gondoly, sondy, detektory a další instalované systémy.

2020-12-fensap-ice-product-overview.jpeg

2020-12-fensap-ice-capabilities.jpeg

Klíčové vlastnosti

Ansys FENSAP-ICE se zabývá všemi hlavními jevy vznikajícími v ledovém prostředí během letu a může pomoci zkrátit váš cyklus návrhu.

 

Tvorba ledu

Predikujte místa a rozložení drsnosti ledové krusty, krupice nebo ledu smíšeného typu na povrchu letadel od křídel až po letecké datové sondy.

2020-12-fensap-ice-capability-1.jpeg

Analýza změny aerodynamické charakteristiky

Zhodnoťte nepříznivé účinky nánosů ledu na povrchu letadla. Nejčastějšími problémy jsou snížení poměru vztlaku a odporu leteckého profilu, zaslepení oken a případně ucpání průchodů vzduchu k motoru atd.

2020-12-fensap-ice-capability-2.jpeg

Od velkých kapek po ledové krystaly

FENSAP-ICE modeluje přechlazené velké kapky a ledové krystaly rozličných tvarů v souladu s požadavky certifikačních autorit pro námrazu v dodatku O a dodatku D.

2020-12-fensap-ice-capability-3.jpeg 

Námraza lopatkových motorů

Systém FENSAP-ICE předpovídá tvorbu ledu způsobenou kapičkami a nasátím ledových krystalů také uvnitř leteckých turbovrtulových motorů.

2020-12-fensap-ice-capability-4.jpeg

Odmrazovací systém

Zhodnoťte výkonnost IPS (Ice Protection Systém) několika typů. Od vzduchového zahřívání, přes použití odmrazovacích látek po elektrotermický IPS. Program pomůže ověřit tyto možnosti a zajistit tak ochranu před nepříznivými podmínkami námrazy za letu.

2020-12-fensap-ice-capability-5.jpeg

Optimalizace sítě pomocí nástroje OptiGrid

Nástroj OptiGrid poskytuje optimalizaci nestrukturovaných hybridních výpočetních sítí na základě řešení pro vysoce přesné simulace CFD s co nejnižšími výpočetními náklady.

2020-12-fensap-ice-capability-6.jpeg

Kontaktujte našeho poradce

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Letecká technika
Lopatkové stroje

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.