Ansys Chemkin-Pro

Program Ansys Chemkin-Pro je celosvětový leader v oblasti simulace komplexních chemických reakcí. Používá se s cílem vyvinout rychle a efektivně chemický nebo spalovací proces splňující přísné požadavky ještě ve fázi návrhu.

Ansys-Chemkin2.png
chemkin1.png

Program umožňuje vytvořit a otestovat komplexní síť chemických reaktorů a procesních zařízení z hlediska toku hmoty a energie. K tomu jsou využity 0D a 1D komponenty z vestavěné databáze. 

chemkin2.png

Simulace těchto chemických systémů trvá řádově sekundy, proto je možné ve velmi krátkém čase vytvořit parametrickou studii, kde získáme informace o závislostech provozních podmínek na kvalitu procesu. Tím můžeme systém navrhnout tak, aby byl efektivní v různých vnějších podmínkách. 

chemkin_3_4.jpg

Díky velmi precizním informacím o chemické kinetice a termomechanických datech může program Chemkin-Pro pracovat s elementárními reakcemi a nedochází tak ke zjednodušování chemického procesu, což by mělo vliv na přesnost výsledků. Tyto elementární reakce ve složitém systému je možné vizualizovat. Program také určí, jaké reakce jsou dominantní a které ne. 

chemkin4.png

Řada komponent, které využívá program Chemkin-Pro umožňuje vizualizovat  výsledné hodnoty sledovaných veličin pomocí grafů i kontur. Díky tomu můžeme sledovat např. vliv parametrů spalování na vzdálenost čela plamene případně pozici zóny z nejvyšší teplotou. 

Kontaktujte našeho poradce

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Chemie a petrochemie
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.