Ansys CFX

Software Ansys CFX patří do skupiny programů používaných pro analýzu proudění (CFD). Jeho přednosti uživatelé ocení v oblasti simulace proudění v lopatkových strojích, aplikacích s prouděním reálné páry a také v letecké technice.

ANSYS-CFX.png
Ansys_CFX_5.jpg

Součástí Ansys CFX jsou speciální nástroje pro výpočty lopatkových strojů. Jedná se o mód Turbo Setup v rámci uživatelského rozhraní a specializované výpočetní metody typu Transient Blade Row (TBR). Tyto metody slouží k efektivním výpočtům nestacionárního proudění v lopatkových strojích i zjištění náchylnosti lopatek k flutteru. 

Ansys_CFX_4.png

Program Ansys CFX umožňuje vygenerovat výslednou výkonovou mapu stroje v rámci jednoho výpočtového procesu. Právě díky práci s jednou sadou výsledkových souborů z celé výkonové mapy, generuje CFX veškeré výsledky tak, jako by byly vypočteny díky jednotlivým simulacím v konkrétních bodech. 

Program umožňuje vytváření animací pro simulace z oblasti Transient Blade Row (TBR) pomocí GPU. Není tak třeba čekat na načítání jednotlivých časových kroků z nestacionárních simulací. Díky GPU vykreslování je možné úlohy TBR vizualizovat živě v programu Ansys CFD-Post

ANSYS CFX_02.jpg

Program je integrován do prostředí Ansys Workbench, které umožňuje propojení s dalšími programy. Lze např. využít výsledků CFD analýzy v pevnostních výpočtech v programu Ansys Mechanical (tzv. Fluid-Structure Interaction, FSI). 

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
+420 734 374 116 jun@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Letecká technika
Lopatkové stroje

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.