Ansys BladeModeler

Ansys BladeModeler je výkonný a snadno použitelný software pro modelování lopatek. Ansys BladeModeler má vestavěné 1D nástroje, které umožňují přejít od aerodynamického kanálu k designu lopatek. Do BladeModeleru můžete zadávat Váš design lopatek jako řadu 2D náčrtů, což Vám umožní okamžitě vygenerovat kompletní 3D design lopatek.

ANSYS-Blade-modeler.png

Urychlete Váš návrh lopatek

Ansys BladeModeler pomáhá při navrhování všech druhů rotačních strojů. Tento software pro návrh lopatek poskytuje kompletní kontrolu nad 3D modelováním geometrie a dokonce umožňuje importovat zařízení bez lopatek z jiných CAD softwarů (je kompatibilní se všemi CAD softwary od hlavních dodavatelů).

  • Interaktivní návrh lopatek
  • Integrace s dalšími softwary Ansys
  • Rychlá parametrizace a optimalizace návrhů lopatek
  • Vestavěné nástroje pro 1D návrh

2020-12-blademodeler-specialized-rotating.jpeg

Ansys BladeModeler Vám poskytuje úplnou kontrolu nad návrhem a analýzou lopatek

Ansys BladeModeler, který je plně integrován do platformy Ansys Workbench Vám poskytuje rozsáhlé možnosti nastavení pracovního postupu a propojení s různými aplikacemi při návrhu lopatek pomocí jednoduchých akcí typu "přetáhni a pusť". Tento uživatelsky přívětivý program umožňuje přímo převádět návrhy lopatek do proudové analýzy pomocí Ansys Vista TF nebo do generování sítí pomocí nástroje Ansys TurboGrid. Využití Ansys BladeModeler, který dokáže spolupracovat s různými nástroji pro analýzu lopatkových strojů od Ansys umožňuje optimalizovat (minimalizovat) dobu návrhu geometrie lopatek.

2020-12-blademodeler-capabilities.jpeg

Klíčové vlastnosti

Zjednodušte modelování a analýzu lopatek pomocí všech nástrojů, které Ansys BladeModeler nabízí.

Práce (asistence) s 1D středicí

Zadáním několik vlastních parametrů (tlakový poměr, hmotnostní průtok, rychlost otáčení, vlastnosti plynu, geometrická omezení) software vypočítá 3-D geometrii lopatek a jejich aerodynamické parametry. Poskytne vám také meridiánový pohled na oběžné kolo.

2020-12-blademodeler-capability-1.jpeg

Profesionální možnosti pro konstruktéry lopatkových strojů

Ansys BladeModeler nabízí konstruktérům lopatkových strojů řadu profesionálních možností, jak vytvářet složité 3D geometrie lopatek. Například uživatelům umožňuje upravovat úhly a tloušťku lopatek na 2D vrstvách po jejich délce. 

2020-12-blademodeler-capability-2.jpeg

Frézování boku lopatek

Umožňuje uživateli řídit frézování boku lopatek pro jejich výrobu.

2020-12-blademodeler-capability-3.jpeg

Kompletní 3D model tělesa lopatkových strojů

Ansys BladeModeler umožňuje snadný import dalších komponent, které nejsou součástí lopatek od všech hlavních dodavatelů CAD software. V software lze také definovat například patní náboj, různé zaoblení lopatek a jejich ořezaný design. Všechny tyto komponenty lze rychle exportovat do dalších softwarů Ansys a tím výrazně zrychlit následující simulaci.

2020-12-blademodeler-capability-4.jpeg

Složitá zaoblení lopatek

Uživatel může vytvářet jak jednoduchá zaoblení lopatek s konstantním rádiusem, tak složitá zaoblení s proměnnými rádiusy.

2020-12-blademodeler-capability-5.jpeg   

Integrace do systému Ansys Workbench

Integrace Ansys BladeModeler do systému Ansys Workbench Vám umožňuje zefektivnit pracovní postup návrhu turbosoustrojí už od návrhu lopatek až po následném zpracování výsledku numerické simulace, prozkoumání designu lopatek a jeho parametrických studií.

2020-12-blademodeler-capability-6.jpeg  

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
Ing. Guk chol Jun, Ph.D.
+420 734 374 116 jun@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Automobilový průmysl
Chemie a petrochemie
Dopravní a manipulační technika
Energie z obnovitelných zdrojů
Klasická a jaderná energetika
Letecká technika
Lopatkové stroje
Tepelná a klimatizační technika

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.