Ansys AVxcelerate

Ověřte si funkci svých světlometů nebo senzorů implementovaných na vozidlo ve virtuálním provozu. Ansys AVxcelerate v sobě zahrnuje nástroje AVxcelerate Headlamp a AVxcelerate Sensors.

ANSYS-AVxcelerate.png

Ansys AVxcelerate Headlamp

Ansys AVxcelerate Headlamp je špičkový nástroj pro testování světlometů v reálném čase ve virtuálním světě za rozličných denních podmínek. Díky AVxcelerate Headlamp lze urychlit vývoj jak klasických, tak inteligentních světlometů.

Umožňuje v reálném čase vyhodnotit distribuci světla a ihned porovnat různé návrhové varianty.

Vstupem pro analýzu světlometů může být IES file z jakéhokoliv optického softwaru anebo XMP file ze simulace provedené v Ansys SPEOS, který navíc nese spektrální informaci. Světlomety lze též vybrat z připravené knihovny.

Okolní prostředí disponuje fyzikálně podloženými optickými vlastnostmi.  

AVxcelerate Headlamp umožňuje testovat činnost řídicí logiky a testovat tak funkce adaptivních světlometů, jako jsou reakce na další účastníky provozu či silniční značení. Řízení může být definováno např. pomocí:

  • Matlab Simulink
  • Ansys Scade
  • jazyka C++

Vozidlo lze nechat jezdit autonomně po vytyčené trase nebo jej aktivně řídit. To je možné buď z klávesnice či běžně dostupnými ovladači jako volant, pedály apod.

Ansys AVxcelerate typicky nahrazuje noční zkušební jízdy. Pomáhá tak v dokonale opakovatelném prostředí eliminovat jak náklady na ně, tak riziko spjaté s pohybem osob a vývojových zařízení ve skutečném silničním provozu.

Také pomůže včas předcházet mnohdy drahým omylům ve vývojovém cyklu produktu. 

VRXLight_2.png    VRXLight_3.png

 

Ansys AVxcelerate Sensors

Ansys AVxcelerate Sensors umožňuje fyzikálně podloženou simulaci senzorů a tím urychlit a zlevnit vývoj a testování těchto senzorů a systémů, které jsou na nich založené. Mezi podporované senzory patří:

  • Kamera
  • Radar
  • Lidar (statický i rotační) 

Senzory snímají realistické virtuální prostředí z driving simulátoru, které obsahuje materiálové vlastnosti jednotlivých objektů. Výstup ze senzorů může být využit například jako vstup pro systémy na rozpoznávání objektů pro pokročilé asistenční systémy řidiče nebo autonomní vozidla. Simulace je možné provádět jako MiL, SiL nebo HiL. 

VRXLight_8.png

VRXLIght_6.png

 

 

 

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
Ing. Petr Pichlík, Ph.D.
+420 601 391 139 pichlik@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.