Ansys ACCS

ANSYS ACCS je speciální produkt určený pro simulaci technologického procesu vytvrzování kompozitních konstrukcí.

ANSYS-ACCS.png
ANSYS-ACCS.png

Ansys Composite Cure Simulation (ACCS) je speciální produkt určený pro simulaci technologického procesu vytvrzování kompozitních konstrukcí.

Při vlastní výrobě kompozitu dochází ke komplikacím, pokud se při chlazení vyskytnou nestejné deformace výztuže ve formě vláken a matrice. Vznikají zbytková napětí, která jsou zdrojem deformací finálního produktu.

V dnešní době konstruktéři spoléhají především na své vlastní zkušenosti, aby vysvětlili procesem vyvolané deformace, kde se stále používá metoda pokus omyl. Toto řešení může poskytnout relativně dobré výsledky pro díly s relativně jednoduchou geometrií, ale složité díly se složitými tvary vyžadují sofistikované modely pro zachycení interakce mezi vlákny a matricí.

Ansys ACCS kombinuje možnosti strukturálních a teplotních simulací v Ansys Mechanical s chemickým řešičem, který simuluje vlastní vytvrzovací reakci (polymeraci) a pokrývá tak problematiku přechodových tepelných dějů během exotermních reakcí, kdy dochází k zvýšení hustoty materiálu a snížení jeho objemu.  Prostřednictvím našeho uceleného řešení dokážete určit kompenzaci nevytvrzeného tvaru tak, aby vyráběný díl měl požadovaný tvar v předepsané výrobní toleranci.

 

Kontaktujte našeho poradce
Ing. Jindřich Kubák
Ing. Jindřich Kubák
Vedoucí FEA
+420 725 850 900 kubak@techsoft-eng.cz

Poptat řešení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.