Ansys Discovery Simulation

Rychlé a interaktivní simulační prostředí pro konstruktéry a inženýry.

ANSYS-Discovery_2.png

Ověřujte myšlenky, inovujte produkt ve zlomku času oproti klasickým simulačním metodám ještě ve fázi návrhu produktu díky programu Ansys Discovery Simulation. Ponořte se hlouběji do detailů návrhu, zlepšete koncept a ověřte díky vícefyzikálním simulacím a vestavěné parametrické studii, jak bude výrobek fungovat v reálných podmínek.

 

Strukturální analýzy

image5.jpg

Ansys Discovery Simulation vyhodnocuje strukturální odezvu konstrukce pro zatížení vnějším vlivem. Můžete tak získat okamžitý pohled na kvalitu a parametry dané konstrukce a najít tak vhodného kandidáta z velkého množství variant v krátkém čase. Díky integrované modální analýze vyhodnotíte vlastní tvary a frekvence kmitání. Po vybrání kandidáta můžete danou konstrukci prověřit v navazujícím nástroji Ansys Mechanical.

image3.png

Simulace proudění

Získání charakteristik interního proudění, jako jsou tlakové ztráty v závislosti na průtoku, v rozumném čase, může být pro mnohé výzva. Program Ansys Discovery Simulation nám snadno simuluje jednotlivé varianty v řádu několika sekund. Nabízí nám také možnost vizualizace výsledků pro porovnání jednotlivých variant. Při potřebě detailnějšího prostudování dané armatury není nic snazšího než exportovat model do Ansys Fluentu, pro navazující simulace. 

image4.png

Topologická optimalizace

Ansys Discovery Simulation obsahuje interaktivní optimalizační nástroj pro topologickou optimalizaci geometrie. Ta rychle vyhodnotí široké spektrum zatěžovacích stavů ze strukturální simulace a/nebo modální analýzy a navrhne optimální design geometrie v rekordním čase. Schopnosti této topologické optimalizace lze využít pro plánovaný 3D tisk výrobků díky možnosti zachování klíčových rozměrů, a naopak odlehčení konstrukce, kde materiál není potřeba. 

image6.jpg

Teplotní analýzy

Velké množství technických aplikací přímo souvisí s předáváním tepla. Ať už je proces žádoucí, jako vyhřívání konstrukce nebo se jedná o potřebu uchladit elektrické zařízení, které se zahřívá vlastním provozem. Teplotní analýzy v Ansys Discovery Simulation obsahují možnosti vedení tepla v pevné konstrukci i v sestavách. Odvod tepla je také možno řešit pomocí přirozeného i nuceného proudění okolo pevné konstrukce.  

Licence a moduly

Původní licence Ansys Discovery Live (Standard) a Ansys Discovery AIM (Ultimate) byly zjednodušeny do podoby 1 licence Ansys Discovery, která může být doplněna o rozšiřující moduly (add-on) vestavených pevnostních analýz a/nebo analýz proudění, případně rozšíření simulace na více procesorových jader. Licence jsou k dispozici jak serverové(floating), tak i uživatelské (named-user).

 

Koupit přímo→

 

Kontaktujte našeho poradce

Poptat řešení

Využití v průmyslu

Elektronika a mikrovlnná technika
Potrubní systémy
Stavebnictví
Stroje a výrobní zařízení

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.