ANSYS uživatelské konference

Konference pořádaná v pravidelném ročním intervalu přináší uživatelům programů ANSYS možnost vzájemné výměny zkušeností. Navazuje na legendární uživatelské konference programů COSMOS/M a FLUENT, které společnost TechSoft Engineering pořádala již od roku 1992. Současné uživatelské konference ANSYS se pořádají s třídenním programovým schématem.
 

První den se konají workshopy, kde jsou uživatelům prezentovány praktické postupy práce („best practice“) při přípravě výpočetního modelu v programech: ANSYS DesignModeler, ANSYS SpaceClaim DM a ANSYS Meshing a dále speciální techniky – „Typy a Triky“ při samotných výpočtech v programech ANSYS Fluent, ANSYS CFX, ANSYS Mechanical, ANSYS Maxwell 2D/3D, ANSYS DesignXplorer pro optimalizaci a nové možnosti práce v jednotném integrovaném prostředí ANSYS Workbench.

 

Druhý den je věnován připravovaným novinkám v programech ANSYS. Tyto přednášky jsou zajišťovány většinou ve spolupráci se specialisty společnosti ANSYS, Inc.. Následuje blok odborných přednášek zaměřený na hlavní témata konference.

 

Poslední den konference je věnován příspěvkům uživatelů programu ANSYS. Odborný program konference je doplněn řadou volnočasových aktivit, kde jsou často navazovány nové přátelské vztahy mezi jednotlivými uživateli. Počet účastníků se pohybuje mezi 100 – 130.

Setkání uživatelů a konference 2017

24. - 26. května | Orea Resort Devět Skal, Vysočina


⇒ Leták konference

Setkání uživatelů a konference 2016

25. - 27. května | Darovanský dvůr, Břasy (Plzeňsko)

22. ročník proběhl ve znamení nové verze ANSYS 17.0, která byla uvedena pod heslem Excellence Times Ten. Na nou verzi bylo navázáno množstvím systémových přednášek a workshopů koncipovaných s ohledem na předání praktických zkušeností s využíváním programů.

Specializovaná sekce ročníku byla věnována dvěma problematikám “Vírové struktury“ a “Výpočtům hluku“.


⇒ Program konference

⇒ Fotogalerie konference

Setkání uživatelů a konference 2015

27. - 29. května | Hotel Zámek Valeč, Vysočina

Letošní konference se konala v nově renovovaném zámku Valeč na Vysočině nedaleko JE Dukovany. Zaměření konference se konalo pod heslem “Snižování energetické náročnosti pomocí ANSYS 16.0”. Úvodní přednášku k této tématice přednesl prof. Stehlík z VUT v Brně. Novinky v programu a společnosti ANSYS uvedli p. Willkommen a Zühlke z ANSYS Germany, zaměřenou na CFD a optimalizaci Adjoint Solver. Další novinky uvedli p. Kubák/FEA a Klouda/EMAG z TechSoftu. Zazněly i přednášky sponzorů HP a Intel. Mezi zajímavé přednášky můžeme zařadit výpočty na clusteru, redukce velkých úloh uplatněním Krylovových funkcí a dále několik věnovaných eletromagnetismu.


⇒ Program konference

⇒ Fotogalerie konference


Setkání uživatelů a konference 2014

28. - 30. května | Hotel Vista, Dolní Morava

20. jubilejní ročník konference konající v malebné horské oblasti Kralického Sněžníku ukázala několik nových přínosů. Co nového bude v programu ANSYS uvedl pan Gerd Prillwitz z ANSYS Germany. Hlavní přednášky prof. Šafaříka a Růžičky byly zaměřené na historii CAD a pravděpodobnostní přístupy predikce únavové životnosti. Nově byla otevřena sekce věnovaná elektromagnetismu a ukázkám výpočtů transformátorů a asynchronních nenávrhových stavů motorů.

⇒ Program konference

⇒ Fotogalerie konference


Setkání uživatelů a konference 2013

29. - 31. května | Hotel Galant, Mikulov

V pořadí již 19. konference obdobného rozsahu pořádaná společností TechSoft Engineering probíhala ve znamení nové verze ANSYS 15. Byla představena verze, dlouhodobě spojená s velkým očekáváním, přinášející zcela nové pojetí a možnosti do oblasti multifyzikálních výpočtů. Kromě řady systémových přednášek seznamujících s novými verzemi jednotlivých produktů, byly pro účastníky nově připraveny dvě odborné sekce. První sekce byla věnována simulacím v automobilovém průmyslu (připraveno přímo specialisty ze ŠKODA AUTO a.s.), druhá odborná sekce byla zaměřena na výpočty kompozitních materiálů a jejich jedinečné konstrukční vlastnosti.
Na konferenci nechyběla sekce workshopů, tentokrát více zaměřená na praktické zkušenosti s využíváním programů a dále příspěvky uživatelů. Program konference byl doplněn o bohatý volnočasový program v atraktivním prostředí centra vinařství, ve městě Mikulov.

 

⇒ Program konference
⇒ Fotogalerie konference

 

Setkání uživatelů a konference 2012

5. - 7. září 2012 | Hotel HORAL, Svatý Petr - Špindlerův Mlýn

Konference samostatně pořádaná společností TechSoft Engineering, která však navazovala na ANSYS konference z předchozích let.

Jako jediní pořadatelé jsme se snažili vtisknout akci charakter, na který jsou účastníci našich konferencí již přes 20 let zvyklí. Maximum odborných a profesních informací, netradičních aplikací, inovativních řešení, novinek v programech a v poslední době velmi úspěšných workshopů, ukazujících práci s programy a jejich další možnosti. Účast specialistů ze společnosti ANSYS byla samozřejmostí. Jádro konference bylo tvořeno z produktových přednášek, příspěvků uživatelů a odborných workshopů.

Program konference
Fotogalerie konference