Společnost ANSYS koupila společnost OPTIS

Společnost ANSYS koupila společnost OPTIS a stala se tak lídrem v poskytování komplexního řešení pro simulaci autonomních vozidel. Komplexní řešení ANSYS pro simulaci autonomních vozidel zlepší bezpečnost a urychlí vývoj a uvedení na trh autonomních vozidel.

Novinka_optis.jpg

Společnost ANSYS koupila společnost OPTIS

PITTSBURGH - 2. května 2018 - Díky dnešnímu dokončení akvizice leadera v oblasti optické simulace firmy OPTIS společností ANSYS (NASDAQ: ANSS) nyní ANSYS poskytuje nejkomplexnější řešení pro simulaci autonomních vozidel na trhu.

Přidáním simulace optických senzorů od OPTIS a také díky možnosti jejich simulace v reálném čase do předního multifyzikálního portfolia, ANSYS nabízí nejširší soubor nástrojů pro ověření bezpečnosti a spolehlivosti autonomních vozidel. To urychlí uvedení vozidel na trh tím, že se dramaticky sníží potřeba najetí miliard kilometrů při testování na silnicích. Přední poskytovatel softwaru pro simulaci světla založeném na vědeckých výzkumech, lidském vidění a následné vizualizaci, nabízí OPTIS optické simulační řešení. Nyní právě díky OPTISu funkce programů ANSYS pokrývají simulaci všech senzorů, včetně lidarů, kamer a radarů; multifyzikální simulace fyzických a elektronických komponent; analýzy funkcionální bezpečnosti systémů a v neposlední řadě také automatizovaný vývoj embedded softwaru s bezpečnostními certifikáty. Tato funkce může být integrována do uzavřené smyčky simulačního prostředí, která interaguje s meteorologickými simulátory a simulátory provozu, což umožňuje simulací prakticky provádět tisíce různých scénářů řízení.

Finanční dopad autonomních vozidel je obrovský, přičemž analytici předpovídají, že tato vznikající technologie zvýší globální ekonomiku o 7 bilionů dolarů. Ovšem dopad na lidský život je ještě důležitější: autonomní vozidla mají potenciál drasticky omezit dopravní nehody, což ušetří více než 600 000 životů ročně. Předtím, než budou jich autonomní vozidla na dálnicích jezdit ve velkých počtech, samozřejmě se musí nejprve prokázat jejich bezpečnost prostřednictvím přísných testů v komplikovaných jízdních prostředích, včetně nekonečných kilometrů na silnicích v různých podmínkách a počasí. To by vyžadovalo miliardy kilometrů fyzických silničních testů.

Akvizice OPTIS umožňuje společnostem rychlejší, bezpečnější a hospodárnější řešení než je fyzické testování autonomních vozidel.

Další aktuality

10. 9. 2018

Seminář Simulace světla | 23. října 2018

Pořádáme specializovaný seminář pro zájemce o pokrokové simulace v oblasti světelné techniky.

10. 9. 2018

Seminář HF Elektronika | 22. října 2018

Pořádáme specializovaný seminář pro zájemce o pokrokové simulace autonomního řízení, antén, radarů a EMC.

9. 4. 2018

ANSYS 19.2

"Malá velká" verze ANSYS 19.2 přináší mnoho výrazných zlepšení, která usnadní a urychlí práci se simulačními nástroji.…