ANSYS 19.1

Vyzkoušejte novou verzi ANSYS 19.1, která je ke stažení na ANSYS Customer Portal.

ANSYS_19.1.jpg

Novinky verze 19.1

 

V oblasti geometrie a síťování přináší verze 19.1 usnadnění práce s STL geometrií a další zpřehlednění uživatelského rozhraní Workbench Meshingu.

 

V oblasti proudění se opět rozšířily možnosti simulace proudění v lopatkových strojích.

V oblasti točivých strojů přibyla možnost řešit multi – motion, jež umožňuje kombinovat více otáčení pohyblivých částí stroje najednou. Došlo též k úpravě přístupu tvorbě sítě s definovanou hloubkou vniku.

Vysokofrekvenční nástroje se dočkali konečně zařazení SBR+ jako plnohodnotného řešiče. Díky tomu je možné řešit EMP z pohledu dopadu a odrazu elmag vln na objekty efektivně a hlavně rychle, protože celý výpočet probíhá na grafické kartě.

Obrovskou novinkou v oblasti chlazení elektroniky je plnohodnotný nástroj ANSYS Icepak, který je nyní integrován do AEDT, což umožňuje elektrikářům řešit jednoduše a rychle chlazení jejich modelů. Program má přímý vstup z programů HFSS i Maxwell.

Protože se svět neustále více a více digitalizuje, dochází i na poli simulací k možnostem řešit digitální dvojčata. ANSYS TwinBuilder je nový produkt, který má funkcionalitu Simploreru, ale je směřován cestou tvorby a simulací digitálních dvojčat.

Na závěr je třeba též zmínit, že nová verze přinesla velké změny v licencích elektromagnetismu, což přináší jednak spoustu rozšíření pro uživatele (například každá instalace obsahuje Simplorer Advanced zdarma) a nám umožňuje licenční baličky lépe optimalizovat.

Další aktuality

25. 3. 2019

Webináře k nové verzi ANSYS 2019 R1

Připravujeme pro Vás několik online webinářů.

8. 2. 2019

ANSYS Motion

Nové paradigma v řešení více tělesové dynamiky.

8. 2. 2019

SEMINÁŘ | Simulace v IoT

Připravujeme specializovaný seminář, kde budou představeny možnosti simulací FEM v oblasti IoT.