ANSYS TurboGrid

Obrazky/produkty/A01102_turbogrid.jpg

CFD výpočtáři turbostrojů potřebují mít kvalitní síť pro odpovídající analýzu dynamiky tekutin.

Software ANSYS TurboGrid poskytuje projektantům a analytikům turbostrojů nástroj pro tvorbu sítě speciálně přizpůsobený pro potřeby geometrií s lopatkami. Vytváří vysoce kvalitní šestistěnné sítě, které jsou přesně uzpůsobené analýzám dynamiky tekutin rotačních strojů.

ANSYS TurboGrid importuje geometrii ze software pro návrh lopatkových strojů jako je program ANSYS BladeModeler, ale i přímo z bodových reprezentací lopatek rotačních strojů a zařízení. Vybrané topologie jsou upraveny na specifika konkrétního designu lopatky v moderním grafickém uživatelském rozhraní. Integrované topologie sítí zajistí vytvoření optimální sítě s minimálními požadavky na vstupy od uživatele. Hlavní výhodou programu je, že úprava topologie je plně automatická, což zajišťuje vysokou kvalitu sítě i při modifikaci podkladové geometrie. Právě konzistentnost sítě je rozhodující při posuzování rozdílů ve výsledcích mezi jednotlivými návrhy, aby se minimalizoval vliv sítě na výsledky při srovnávání.
ANSYS TurboGrid zahrnuje plnou podporu skriptování pro provoz dávkovém režimu s cílem maximalizovat produktivitu při posuzování mnoha variant pro optimalizaci geometrie lopatek.

Obrazky/39.png