ANSYS FENSAP-ICE

Obrazky/produkty/A0107_fensap-ice.jpg

Letecká námraza je kritickým bezpečnostním aspektem konstrukce letadel. Jedná se o velmi složitý fyzikální jev, který je extrémně obtížné predikovat pomocí velice nákladných testů. Nedávné změny v oblasti regulace a zaměření leteckého průmyslu na konkrétní nebezpečí, které představují ledové krystaly vytvářející se ve vysoké nadmořské výšce a podchlazené velké kapky, jsou velkou výzvou při procesu návrhu letadel, což dále prodlužuje čas na uvedení nových letadel a souvisejících technologií na trh.

Komerční letadla létají ve vysokých nadmořských výškách, kde se jen zřídka a vzácně vyskytují nepříznivé meteorologické jevy jako jsou ledové mraky. Během vzletu a přistání však pilot nemusí být schopen se vyhnout všem atmosférickým vrstvám s nepříznivým letovým podmínkám v nejhorším možném čase: při nízkých rychlostech a vysokých úhlech náklonu letadla, kdy může i malé množství ledové námrazy radikálně změnit pečlivě navržený aerodynamický tvar křídel a řídících ploch. Proto jsou letadla vybavena systémy ochrany proti námraze a jsou certifikována, aby létala bezpečně při známých podmínkách za námrazy.

Simulace námrazy:


Program ANSYS FENSAP-ICE je nejmodernější trojrozměrný simulační software a cenově efektivní řešení poskytující vylepšenou aerodynamickou letadlovou ochranu proti námrazám ve všech pěti hlavních aspektech simulace námrazy:
  • Zahrnuje proud vzduchu
  • Kapky a nárazy krystalků ledu
  • Zatížení křídel ledem
  • Aerodynamická degradace
  • Protinámrazové a odmrazovací tepelné zatížení

Příprava úloh:


Program ANSYS FENSAP-ICE je plně kompatibilní s běžně používanými generátory sítí. Můžete tedy využít již vygenerované sítě vytvořené pro aerodynamické studie. Bez významných geometrických omezení je použitelný pro letadla, rotorová letadla, UAV, tryskové motory, gondoly, sondy, detektory a další instalované systémy. Obsahuje nástroj OptiGrid, což je nástroj pro optimalizaci vytvořených sítí, který je jeho součástí proto, aby bylo snadno dosaženo vysoce kvalitních výsledků nezávislých na síti a na uživateli.

Licence:


Program ANSYS FENSAP-ICE je možné spustit v rámci komplexní licence ANSYS CFD Enterprise.

Školení:


K programu poskytujeme dvoudenní školení, které je první den základní seznámení s programem a druhý den je orientováno na danou aplikaci zákazníka. Druhý den se vyjde z pokročilého školení k tomuto programu, které máme rozděleno do několika oblastí.