ANSYS Icepak

Obrazky/produkty/A0305_icepak.jpg

ANSYS Icepak je program pro výpočet chlazení integrovaných obvodů, desek plošných spojů a elektronických systémů.
 
Charakteristika
 
ANSYS Icepak patří do skupiny CFD programů a při simulacích používá výpočetní jádro ANSYS Fluent. ANSYS Icepak umožňuje v rámci jednoho grafického prostředí provádět jak simulace chlazení nebo oteplování elektronických systémů s uvažování Joulova tepla, radiace, vedení a proudění, tak i přípravu geometrických modelu, výpočetních sítí, nastavení simulací a vyhodnocení výsledků s ohledem na případné následné optimalizace systému.
 
  • Používá Multi-grid schéma řešení NS rovnic v ANSYS Fluent, což zaručuje robustní a rychlou numerickou konvergenci.
  • Nabízí rozsáhlou databázi elektronických komponent, jako jsou např. ventilátory, chladiče, integrované obvody, TEC a knihovny standardně používaných materiálů.
  • Umožňuje import jednotlivých vodivých cest PCB a/nebo IC ze všech nejčastěji využívaných CAD programů pro elektrické aplikace.
  • Poskytuje nástroje a pokročilé metody diskretizace (Hanging node) pro efektivní tvorbu výpočetní sítě i na tvarově složitých dílech.
     
Uživatelsky velmi přívětivý interface umožňuje snadnou orientaci v programu.

Program je navržen tak, aby i uživatel pouze se základními znalostmi z oblasti CFD, proudění a tepla byl schopen simulace snadno nastavit a tím efektivně získat požadované výsledky.